آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 265057
تاریخ انتشار : 18 دی 1398 16:15
تعداد بازدید : 3173

برای استفاده در نمایشگاه‌ها

سود بازرگانی ماشین آلات مورد نیاز صنایع داخلی حذف شد

مدیرعمل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ایران گفت: هیات دولت پیشنهاد شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ایران مبنی بر صفر شدن نرخ سود بازرگانی ترخیص دائم ماشین آلات و تجهیزات مورد نیاز صنایع داخلی که در نمایشگاه های داخلی به نمایش گذاشته می شوند، را به تصویب رساند.
undefined

فناوران- بهمن حسین زاده، مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ایران از تصویب پیشنهاد این شرکت در جلسه هیات وزیران خبر داد.
حسین زاده افزود:  شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ایران پیشنهاد خود به هیات دولت را به منظور تسهیل در ورود و ترخیص تجهیزات و کالاهای مورد نیاز صنایع داخلی که در نمایشگاه های بین المللی ایران به نمایش گذاشته می شوند، ارایه داد که هیات وزیران نیز این پیشنهاد را به تصویب رساند.
وی افزود: طبق این مصوبه از این پس آن دسته از ماشین آلات و سایر کالاها که به صورت موقت در داخل کشور برای نمایش در نمایشگاه های بین المللی و تخصصی قرار داده می شوند، مشروط به عدم امکان ساخت داخل و با تائید وزارت صمت از سود بازرگانی هنگام ترخیص قطعی معاف خواهند شد.
حسین زاده همچنین به راه اندازی گمرک در شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ایران پرداخت و اظهار داشت: این دو اقدام صورت گرفته به منظور تسهیل در ورود تکنولوژی ها و کالاهای سرمایه ای و واسطه ای مورد نیاز صنایع داخلی و ارایه خدمات به تولید کنندگان و صادر کنندگان کشور صورت گرفته است.
مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ایران در پایان با بیان سال رونق تولید و تاکید مقام معظم رهبری به حمایت از کالای ایرانی، یادآور شد: این شرکت تمام تلاش خود را در این زمینه انجام داده تا بتواند به عنوان یکی از حامیان اصلی کالاهای ایرانی تلقی شود.
در مورخ 15 دی ماه 98 شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ایران خبری منتشر کرد که  در بخشی از آن به نقل از حسین زاده مدیرعامل این شرکت آمده بود  که  با راه اندازی گمرک در شرکت سهامی نمایشگاه ها و صفر کردن نرخ سود بازرگانی توانستیم حضور شرکت های خارجی را در مراودات تجاری تسهیل کنیم که  این یک امتیاز برای حضور پررنگ شرکت های خارجی در جهت ارز آوری گام بزرگی محسوب می شود.
همچنین در این خبر آمده بود صفر شدن نرخ سود بازرگانی کالاهای نمایشگاهی با همراهی وزیر صنعت، معدن و تجارت در کمیسیون اقتصادی هیات دولت به تصویب رسید و پس از ابلاغ هیات وزیران به اجرا درآمد که با انتشار این مطلب این گونه استنباط می شد که نرخ سود بازرگانی کلیه کالاهای نمایشگاهی صفر شده است، 
در حالی که روز قبل با اصلاح آن خبر و به نقل از حسین زاده مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ایران عنوان شده که  فقط  نرخ سود بازرگانی ترخیص ماشین آلات مورد نیاز صنایع داخلی برای نمایشگاه ها حذف شده است.
منبع: شرکت نمایشگاه ها


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :