آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 265068
تاریخ انتشار : 18 دی 1398 16:31
تعداد بازدید : 4291

عضو بنیاد ملی نخبگان:

نقش منابع انسانی در بهبود کسب و کارها بسیار با اهمیت است

عضو بنیاد ملی نخبگان کشورمان، با تاکید بر اینکه در حال حاضر بیشتر بخش ها و منابع سازمانی از جمله مادی، فیزیکی و انسانی در کشور نیازمند بهبود و بازسازی هستند، گفت: در این بین نقش منابع انسانی در بهبود و بازسازی سازمانی و البته کسب و کارها بسیار حائز اهمیت دانست.
undefined

فناوران- علیرضا یوزباشی در نشست خبری همایش ملی بهبود و بازسازی سازمان ها و کسب و کار در محل دانشکده مدیریت دانشگاه تهران اظهارکرد: رشد و توسعه سازمان ها و بنگاه های اقتصادی که از ارکان مهم توسعه همه جانبه اقتصادی و اجتماعی کشورها هستند، مستلزم وجود افرادی توسعه یافته در سازمان ها است و امروزه در دنیا سازمان ها، سرمایه های انسانی خود را با توجه به دانش، شایستگی و قابلیت آنان، بعنوان یک مزیت رقابتی تلقی می کنند.
وی با تاکید بر اینکه، بیشتر بخش ها و منابع مادی، فیزیکی و انسانی سازمان ها در کشورمان نیازمند بهبود و بازسازی هستند، گفت: البته از بین منابع موجود، نقش منابع انسانی بسیار حایز اهمیت است که متاسفانه این مساله در کشورمان مورد غفلت واقع شده است.
یوزباشی بیان کرد: نخستین اولویت باید قراردادن انسان در جایگاه شایسته سازمانی، باشد، توسعه و بهبود و توانمندی نیروی انسانی نبایستی مورد غفلت واقع شود، چرا که این خود عملکرد بالا، اثربخشی، کارایی و سلامت سازمانی را بدنبال خواهد داشت.
دبیر اجرایی همایش ملی بهبود و بازسازی سازمان ها و کسب و کار با تاکید براینکه، امروزه در دنیا سازمان ها در سطح گسترده و عمومی با تغییر و تحول مواجه هستند، گفت: این درحالی است که در کشورمان سازمان ها و نهادها بخصوص در شرایط تحریمی برای اینگونه تغییرات و تحولات از آمادگی لازم برخوردار نیستند.
وی ادامه داد: لذا مدیریت سازمان ها علاوه بر اینکه بایستی برابر محیط متغیر، سازگار و انعطاف پذیر باشد، باید از توانایی تشخیص مشکلات و بکارگیری برنامه های تغییر و تحول سازمانی و خروج از وضعیت ایستا برخوردار باشد. استاد دانشگاه تهران در ادامه با بیان اینکه، مهمترین خصوصیت کسب و کارهای امروزی تغییر و تحول است، گفت: به طور کلی هر سازمانی به افراد آموزش دیده و متخصص بعنوان مهمترین و موثرترین عوامل کسب و کارها نیازمند است.
وی گفت: اگر کارکنان سازمان ها دارای دانش، اطلاعات و مهارت های لازم و مناسب نباشند، سازمان دچار مشکلات بسیاری خواهد شد، لذا از آنجا که تکنولوژی به سرعت درحال رشد است، کارکنان متخصص و ماهر نیز همزمان با این پیشرفت ها و در زمان کوتاهی نیازمند دریافت دانش و مهارت های روز است.
دبیر اجرایی همایش ملی بهبود و بازسازی سازمان ها و کسب و کار در ادامه با بیان اینکه، تاکنون ۲۶۳ مقاله به دبیرخانه این همایش ارسال شده است، تاکید کرد: آخرین فرصت ارسال مقالات یکم اسفند سال جاری است.
همایش ملی بهبود و بازسازی سازمان ها و کسب و کار به همت موسسه آموزش عالی الکترونیکی ایرانیان و با حمایت دانشگاه های تهران، علامه طباطبایی، اصفهان، آزاد، پیام نور و همچنین سازمان جهاد دانشگاهی و شهرداری تهران ۱۵ اسفندماه سال جاری به میزبانی دانشگاه تربیت مدرس برگزار می شود.
منبع: ایرنا 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :