آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 265151
تاریخ انتشار : 23 دی 1398 12:24
تعداد بازدید : 3081

ایجاد پیشخوان های مشاوره فنی برای شرکت های دانش‎بنیان

پیشخوان های مشاوره فنی برای شرکت های دانش بنیان در حوزه های مختلف راه اندازی شد.
undefined

فناوران- محمد صاحبکار رییس مرکز شرکت ها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در خصوص پیشخوان های تخصصی برای شرکت های دانش بنیان گفت: پیش از این خدمات متنوعی از جمله حمایت از تدوین قراردادهای حقوقی، خدمات مالی و حسابداری، طراحی و ساخت نمونه نمایشی (دمو) محصولات، تدوین گزارش تحقیقات بازار، نیازسنجی مجوزها و گواهینامه ها، آسیب شناسی و ارتقای منابع انسانی و حمایت از تدوین و اجرای برنامه بازاریابی و نشست های پرسش و پاسخ به شرکت های دانش بنیان ارایه شده است.
وی در رابطه با نحوه استفاده شرکت های دانش بنیان از این خدمات اظهار کرد: شرکت ها می توانند برای استفاده از پیشخوان خدمات مشاوره، خدمات توانمندسازی و تجاری سازی و حضور در نشست های پرسش و پاسخ در سامانه bizservices.ir درخواست خود را ثبت کنند.
با توجه به اهمیت صنایع نفت گاز و پتروشیمی، شرکت های دانش بنیان بسیاری در این حوزه فعال هستند. ساخت و به روز رسانی قطعات و تجهیزات مورد نیاز در این صنایع، از جمله چالش های است که ممکن است این شرکت ها با آن مواجه باشند. بر این اساس مرکز شرکت ها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با شناسایی و دسته بندی این مشکلات، سعی کرده است با ایجاد  این پیشخوان تخصصی زمینه ای برای حل تخصصی این چالش ها و سوالات ایجاد کند. «روتور دینامیک»، «تحلیل سیالاتی و ایرودینامیک گازهای تراکم پذیر»، «تحلیل سیالاتی سیالات تراکم ناپذیر»، «تحلیل سازه ای شامل تنش»، «خستگی»، «خزش»، «ریخته گری سوپر آلیاژها و ریخته گری دقیق»، «جوش»، «استخراج پروسیجر کنترل کیفی»، «ساخت و تهیه تست بنچ و تلرانس گذاری» از جمله حوزه های فنی است که در این پیشخوان در مورد آنها خدمات مشاروه ارایه می شود.
پیشخوان شرکت های دانش بنیان حوزه  الکترونیک، مخابرات، قدرت، لیزر، تجهیزات پزشکی و دارو با هدف توانمندسازی شرکت های دانش بنیان فعال در حوزه های  الکترونیک، مخابرات، قدرت، لیزر، سامانه های هوشمند و تجهیزات پزشکی پیشخوان تخصصی در این زمینه راه اندازی شده است.
 این پیشخوان در زمینه «سخت افزارهای الکترونیکی و کامپیوتری»، «میکروالکترونیک»، «ابزاردقیق»، «اتوماسیون صنعتی»، «رباتیک»، «تجهیزات مخابراتی پیشرفته»، «سامانه های اویونیک»، «لیزر و فوتونیک»، «سامانه های اینترنت اشیا»، «سیستم های قدرت»، «الکترونیک قدرت»، «برودکست و تجهیزات پزشکی» به شرکت های دانش بنیان متقاضی خدمات مشاوره ارایه می دهد. پیشخوان مشاوره فنی محصولات حوزه دارو و محصولات در حوزه موادپیشرفته در سرفصل های نانوفناوری، متالورژی استخراجی، متالورژی صنعتی (انتخاب مواد، ریخته گری، جوشکاری، شکل دهی و حفاظت مواد و خوردگی)، سرامیک از دیگر پیشخوان های راه اندازی
 شده هستند.
 «نفت»، «گاز»، « پتروشیمی»، «الکترونیک»، «مخابرات»، «قدرت»، «لیزر»، «سامانه های هوشمند»، «تجهیزات پزشکی»، «دارو»، «نانوفناوری»، «متالورژی» و «سرامیک» حوزه های هستند که در آنها پیشخوان تخصصی و فنی راه اندازی شده است. این پیشخوان ها به دیگر حوزه ها نیز خدمات مشاوره ارایه می دهند.
منبع: معاونت علمی


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :