آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 265202
تاریخ انتشار : 24 دی 1398 14:2
تعداد بازدید : 3139

رییس اتاق بازرگانی تهران: راه اندازی کسب و کار در تحریم حماسه آفرینی است

رییس اتاق بازرگانی تهران گفت: اینکه کارآفرینان در تحریم، کسب و کار راه اندازی می کنند، به معنای حماسه آفریدن است.
undefined

فناوران- مسعود خوانساری در چهارمین دوره مراسم اعطای نشان امین الضرب به کارآفرینان برتر، اظهار داشت: اینکه کارآفرینان کشور در تحریم و جنگ اقتصادی، کلنگ راه اندازی کسب و کاری متناسب با این زمانه را بر زمین می زنند، یعنی حماسه آفریده اند و می توانند الگو و مولد باشند.
رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران افزود: کارآفرینان؛ سرمایه های انسانی این کشور به حساب می آیند و در چندین دهه باید آن ها به نمادهایی از وطن پرستی، دین داری و انسان دوستی تبدیل می شدند، اما افسوس که نگاه توام با سوءظن اجازه نداد چنین اقدام مهم و مشروعی صورت گیرد.
وی ادامه داد: امروز کجای این کشور می توان موزه ای از صنعت، کارآفرینی و اقتصاد پیدا کرد؟ چرا در هیچ کتاب درسی، نامی از آن ها نیست؟
خوانساری گفت: جوان استارت آپی که در افق اندیشه اش، ده ها ایده و طرح برای راه اندازی کسب وکار متکی به سرمایه اندک دارد، کارآفرینی که نگاهش به توسعه خط تولید است، تحلیلگری که از میان خبرهای منفی خطی از امید و معطوف به آینده پیدا می کند، شایسته قدردانی است و نباید آن ها را با انواع واکنش ها از کار انداخت.
وی افزود: روزانه در برابر اخباری در مورد فساد این و آن قرار داریم انواع رانت ها در اقتصاد و جامعه، توزیع می َشود، اما چند درصد از جامعه کارآفرینی دستش آغشته به رانت است؟
خوانساری گفت: اتاق بازرگانی بارها از حاکمیت خواسته است به رانت ارزی پایان دهد، در مقابل فساد ایستادگی کند، انواع توزیع غیرهدفمند یارانه ها را متوقف کند و بستر رقابت را فراهم سازد.
وی افزود: در این موقعیت چرا نباید کارآفرینان را به عنوان انسان های کمال گرا، پرشور و امید و در عطش ساختن ایرانی آزاد و آباد به مردم معرفی کرد؟ کسانیکه عاشق این مرز و بومند و همه سرمایه شان را برای ساختن این کشور به کار گرفته اند. آن ها قلبشان برای این مردم می تپد و زیر فشار تحریم و کمبود، همچنان سبد مصرف مردم را متنوع نگاه می دارند. چرا دولت ها صدای این منادیان سلامت و امید را نمی شنوند و چرا گوش ها بسته شده است؟
رییس اتاق بازرگانی تهران گفت: امروز رسالت تک تک کارآفرینان این است که از ابزارهای فرهنگی، هنری و اقتصادی برای توسعه مفهوم کارآفرینی استفاده کنند. انزوا طلبی راهکار امروز نیست. اگر دل ها برای آینده ایران می تپد که قطعا چنین است در معرفی اسطوره های کارآفرینی استنکاف نکنید. اگر پیش از این کارآفرینان سعی می کردند به دور از هیاهوی جامعه و در خلوتشان کار کنند، امروز باید به صحنه بیایند و اجازه دهند جامعه با آن ها آشنا شود.
منبع: مهر


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :