آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 265205
تاریخ انتشار : 24 دی 1398 14:11
تعداد بازدید : 4228

فروش۹۰ هزار میلیاردی شرکت های دانش بنیان

معاون علمی و فناوری رییس جمهور گفت: سال گذشته ۴۸۰۰ شرکت دانش بنیان و استارت آپ، ۹۰هزار میلیارد تومان فروش داشته اند.
undefined

فناوران- سورنا ستاری با بیان اینکه وارد کردن خط تولید از خارج و ماشین آلات آن نیاز به دانشگاه ندارد و نام آن «صنعت» نیست، گفت: به این روند می توانیم «کارخانه» بگوییم که از آن محصول خارج می شود ولی نیاز به دانشگاه ندارد فقط چند تکنیسین می خواهد که اگر قطعه ای خراب شد، همان را وارد و تعویض کند.
وی افزود: اگر قرار است میان دانشگاه و صنعت ارتباط برقرار شود، باید این کارخانه جمع آوری شود و پیش از آن هم باید تفکر آن را جمع کنیم. وقتی درباره صنعت صحبت می کنیم باید خط تولید را در داخل راه اندازی کنیم.
معاون علمی و فناوری رییس جمهور با تأکید بر اینکه محصول، حاصل سرمایه گذاری بخش خصوصی در پژوهش است و از پژوهش های دولتی، محصول بیرون نمی آید، اظهار داشت: دولت فقط می تواند زیرساخت پژوهش را فراهم کند. 
وی با تأکید بر اینکه ۴۸۰۰ شرکت دانش بنیان داریم که سال گذشته ۹۰ هزار میلیارد تومان فروش داشتند، گفت: ۱۱۰ سال فروش نفت در کشور به ما یاد داد که همه چیز حتی دانش و تکنولوژی نیز خریدنی است درحالی که این اشتباه بزرگی است چون تکنولوژی یاد گرفتنی است. با پول مُفت و بچه پولداری فروش نفت، بنزسوار شده ایم؛ دیگر نمی توان به این روند ادامه داد اما دیر به این نتیجه رسیده ایم چرا که ۶۰۰۰ سال فرهنگ کارآفرینی را از بین برده ایم.
منبع: مهر 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :