آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 265226
تاریخ انتشار : 25 دی 1398 11:53
تعداد بازدید : 3154

در اولین نشست کارگروه اقتصاد رسانه، کمیسیون فناوری اطلاعات و ارتباطات اتاق ایران مطرح شد:

مقررات زائد در مسیر فعالیت های اقتصاد رسانه و هنر شناسایی می شود

اولین نشست کارگروه اقتصاد رسانه، کمیسیون فناوری اطلاعات و ارتباطات اتاق ایران با موضوع «رسانه و صنایع فرهنگی» برگزار شد.
undefined

فناوران- این نشست که صبح دیروز با حضور عبدالرضا نوروزی، رئیس کارگروه اقتصاد رسانه، اعضای تشکل های حوزه رسانه، برخی از فعالان حوزه تئاتر، سینما، تهیه کننده ها، روابط عمومی برخی از سازمان ها و رسانه ها، نماینده شرکت های دانش بنیان تشکیل شد، درباره مشکلات اقتصاد، موانع بانکی، قانون گذاری و نحوه ارائه مجوز ها صحبت شد. همچنین محمد ولی، دبیر میز صنایع خلاق و نوآورانه سازمان توسعه تجارت، سعید اسماعیل زاده، کارشناس اداره کل هنرهای تجسممی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و حسن پوراسماعیلی، پژوهشگر مرکز پژوهش های مجلس از موانع دولتی حمایت در حوزه اقتصاد رسانه گفتند.
نوروزی رئیس کارگروه اقتصاد رسانه در این جلسه  با بیان اینکه موتور محرک اقتصادی در دنیا دست فناوری اطلاعات و ارتباطات است، گفت: 10 سال قبل وقتی برای اولین بار در اتاق ایران از اقتصاد دیجیتال یا فناوری اطلاعات و فناوری صحبت می شد، بدنه سنتی و تجار که بسیار افراد ارزشمندی در حوزه اقتصاد ایران بوده و هستند اصلاً این حوزه را جدی نمی دانستند و خیلی به آن اهمیت نمی داند. اما با گذر زمان و با مشخص شدن گردش مالی شرکت هایی IT این افراد متوجه اهمیت این بخش از اقتصاد شدند.او افزود: امروز اتاق ایران و اتاق تهران در حوزه اقتصاد دانش بنیان پیشتاز هستند؛ اتاق تهران از استارت آپ ها حرف می زند و کار می کند. اگرچه تحریم ها به این حوزه ضربه زده ولی همچنان ما در خیلی از حوزه های استارت آپی رتبه دوم و سوم را داریم. رشد صنایع فناوری اطلاعات و ارتباطات در ایران رشد سریعی داشته و توانسته با همه محدودیت ها عنوان خوبی را در دنیا کسب کند و خیلی از نگاه های سنتی به این حوزه تغییر کرده است.او مهم ترین مشکل امروز حوزه رسانه را درزمینه بانکداری دانست و عنوان کرد که بانک ها رسانه، تئاتر، فیلم سینمایی و دیگر ابعاد این هنر را به عنوان کالای ملموس نمی دانند و برای همین از ارائه خدمات بانکی با تضمین غیرقابل ملموس خودداری می کنند.به گفته نوروزی، یکی از مهم ترین مشکلات حوزه رسانه مقررات و قوانین زائد و متنوع است. برای همین کمیته اقتصاد رسانه سعی می کند ذیل کمیسیون فناوری اطلاعات و ارتباطات این قوانین را احصا کند و بتواند درزمینه پالایش این قوانین گام مثبتی بردارد. بعد از پایان صحبت های نوروزی افراد حاضر در جلسه خود را معرفی کردند؛ از کار و فعالیت خود گفتند و از دغدغه های که دارند: دغدغه هایی درباره موانع و مشکلات بانکی، کارشکنی های نهادهای حاکمیتی در حوزه ارائه مجوزها، تعدد و تکرر قوانین و مقررات و مشکلات اقتصادی این حوزه.
منبع: اتاق ایران


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :