آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 265340
تاریخ انتشار : 29 دی 1398 11:59
تعداد بازدید : 4001

معاون صندوق نوآوری و شکوفایی پیشنهاد کرد:

تشکیل صندوق های مشترک نوآوری میان ایران و کشورهای هم جوار

معاون ارتباطات و امور بین الملل صندوق نوآوری و شکوفایی با اعلام برنامه های آتی این صندوق در حوزه بین الملل، پیشنهاد تشکیل صندوق هاي مشترك نوآوري میان ایران با كشورهاي همجوار به منظور تامين مالي پروژه های فناورانه را ارائه کرد.
undefined

فناوران- نشست توسعه تعاملات(صادرات و انتقال فناوری) شرکت های دانش بنیان پیشگام با چهار کشور روسیه، چین، هند و اتریش پنج شنبه گذشته در صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد. در این نشست یاسر عرب نیا، معاون ارتباطات و امور بین الملل صندوق نوآوری و شکوفایی با مرور اقدامات صورت گرفته در سه کشور روسیه، چین و هند گفت: نهادهای متناظر در این کشورها شناسایی شده و از حضور شرکت های دانش بنیان در نمایشگاه های مختلف در این کشورها حمایت شده است.
عرب نیا در مورد حمایت های انجام شده از شرکت های دانش بنیان گفت: برای حضور شركت هاي دانش بنيان در نمايشگاه ماكس ٢٠١٩ روسيه و نمايشگاه صنعت يكاترينبورگ ٢٠١٩ و متال اكسپو روسيه ٢٠١٩ حمایت هایی صورت گرفت و انتظار داریم تفاهم نامه های همکاری صندوق های متناظر با این صندوق در کوتاهترین زمان نهایی شود. وی در مورد حمایت های صورت گرفته برای توسعه شرکت های دانش بنیان و انتظاراتِ در نظرِ این صندوق از تعاملات موجود با کشور چین نیز گفت: شرکت های دانش بنیان در نمايشگا ه های CHTF چين، آكواتك چين ٢٠١٩،  چاينانو٢٠١٩، نمايشگاه دائمي و پايگاه صادراتي در سوژو و شانگهاي و مارين تك ٢٠١٩ حضور داشته اند و همچنین هيات تجاري فناوري به شانگهاي چين ٢٠١٩ اعزام شده است. انتظار داریم برنامه اجرایی پیشنهادی این صندوق در تعامل با متناظرین چینی نیز در کوتاهترین زمان ممکن نهایی شود و منتظر پاسخ رسمی از طرف چین هستیم. عرب نیا به حمایت های صورت گرفته برای شرکت های دانش بنیان در هند نیز اشاره کرد و گفت: پيگيري تفاهم نامه های طرف های هندی از اولویت های این صندوق است و در راستای اعطای حمایت های مالی از شرکت های دانش بنیان، حمایت از اعزام شرکت ها به نمايشگاه آگريتك ٢٠١٩ و نمايشگاه MSME2020 در دستور کار این صندوق قرار داشته است. ما به دنبال ایجاد زیرساخت های لازم جهت توسعه صادرات خدمات و محصولات دانش بنیان کشورمان به کشور هند هستیم و امیدواریم ایجاد این زیرساخ تها با حمایت های دیپلماتیک تسریع گردد.
 منبع: صندوق نوآوری


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :