آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 265357
تاریخ انتشار : 29 دی 1398 15:2
تعداد بازدید : 3105

با فناوری زیستی محقق می‌شود

بهره گیری از توانایی شرکت‎های دانش بنیان در کاهش آلودگی هوا

ستاد توسعه زیست فناوری در صدد است با استفاده از فناوری های زیستی از توانایی شرکتهای دانش بنیان برای کاهش آلودگی هوا بهره ببرد.
undefined

فناوران - مشکل آلودگی هوا یک مشکل چند جانبه است که تحت تاثیر عوامل انسانی، طبیعی، درونی و بیرونی قرار می گیرد. برای کاهش میزان آلودگی هوا دو راهکار اساسی وجود دارد؛ یکی حذف عامل آلاینده ها و منابع انتشار و دیگری به کارگیری فناوری های کاهش آلودگی های ناشی از مصرف.
ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری که یکی از پایه های اصلی در پیگیری برنامه ها و طرح های کاهش آلودگی هوا در کشور است تلاش می کند با معرفی و به کارگیری فناوری های زیستی راهی برای کاهش این آلاینده های مضر بیابد.
مصطفی قانعی دبیر ستاد توسعه زیست فناوری گفت: بهره گیری از تمام ظرفیت های فناورانه شرکت های دانش بنیان و پژوهشگران یکی از مهم ترین راه کارهای کاهش آلایندگی های محیطی است. باید تلاش کنیم از این ظرفیت های موجود در کشور به خوبی بهره ببریم.
دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری افزود: ستاد از هر طرح فناورانه ای که بتواند مشکل گشای این معضل باشد، حمایت می کند. هر طرح فناورانه که منجر به کاهش آلاینده ها، کاهش منابع مصرفی سوخت های فسیلی اعم از سیستم های ثابت و متحرک شود می تواند مورد حمایت ستاد قرار گیرد.
 به گفته قانعی، ستفاده از سوخت های زیستی نظیر گازوییل و بنزین سوختی آلودگی هوا را کاهش می دهد. این یکی از طرح های ستاد توسعه زیست فناوری برای کاهش آلاینده ها است.
منبع: معاونت علمی


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :