آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 265620
تاریخ انتشار : 7 بهمن 1398 11:54
تعداد بازدید : 3179

جذب ۳۱۳ میلیارد تومان به بازار اکوسیستم نوآوری در یک سال

رییس هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری با پیش بینی اینکه در آینده نزدیک ابزارهای سرمایه گذاری در صندوق نوآوری، جایگزین ابزار وام و تسهیلات شود، از جذب ۳۱۳ میلیارد تومان سرمایه به بازار اکوسیستم نوآوری کشور در یکسال گذشته خبر داد.
undefined

فناوران- علی وحدت دیروز در نشست هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی که با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در عمارت کلاه فرنگی این وزارتخانه برگزار شد، گفت: در یک سال گذشته آمار صدور ضمانت نامه برای شرکت های دانش بنیان رشد ۲۳ برابری نسبت به عملکرد کل صندوق داشته است.
وی افزود: در زمینه مطالبات واخواستی نیز با وصول مطالبات و اعمال فرآیندهای نظارتی، نسبت مطالبات غیر جاری از ۱۵ به ۸ درصد کاهش یافته است.
وحدت، شرکت های دانش بنیان حوزه ICT را بیشترین متقاضیان صندوق نوآوری و شکوفایی عنوان کرد و گفت: به طور متوسط ۴۰ درصد از عملکرد صندوق نوآوری و شکوفایی در زمینه تسهیلات و صدور ضمانت نامه در حوزه شرکت های دانش بنیان فعال در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات است. وی افزود: در یک سال گذشته حدود ۳۱۳ میلیارد تومان سرمایه به بازار اکوسیستم نوآوری جذب شده و پیش بینی می کنیم که در آینده نزدیک ابزارهای سرمایه گذاری در صندوق جایگزین ابزار وام و تسهیلات شود.
وی در ادامه خطاب به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، گفت: پروژه های ساخت داخل که در اولویت وزارت ارتباطات قراردارد را به صندوق نوآوری و شکوفایی اعلام کنید تا با ابزارهای متنوع صندوق، تامین مالی شوند.
در نشست هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری با وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین مدل سرمایه گذاری خطرپذیر در طرح تامین، راه اندازی، بومی سازی و نگهداری زیرساخت های دریافت تصاویر ماهواره ای به عنوان نمونه ای از مدل هم سرمایه گذاری صندوق نوآوری و شکوفایی با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تشریح شد.
منبع: ایرنا


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :