آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 265628
تاریخ انتشار : 7 بهمن 1398 13:2
تعداد بازدید : 3099

رییس کل گمرک ایران:

حجم تجارت خارجی از مرز ۷۲ میلیارد دلار گذشت

رییس کل گمرک ایران با بیان اینکه ۷۰ میلیون دلار کالاهای گروه ۴ در گمرکات کشور دپو شده است، گفت: با وجود تحریم های ظالمانه اقتصادی و تجاری آمریکا علیه ایران، در ۱۰ ماهه امسال بیش از ۷۲ میلیارد دلار تجارت خارجی ثبت شده است.
undefined

فناوران- مهدی میر اشرفی درباره آمار کالاهای دپو شده در گمرک گفت: با بررسی های انجام شده ۷۰ میلیون دلار کالاهای گروه ۴ در گمرکات دپو شده است. این موارد در زمان مناسب ثبت سفارش شده بودند و ممکن است در زمان ثبت سفارش شامل گروه کالایی دو می شدند، اما زمانی که به گمرک رسیدند قوانین تغییر کرده بود و شامل گروه کالایی چهار شدند.  
رییس کل گمرک ایران در پاسخ به سوال دیگری درباره قاچاق سازمان یافته در مبادی ورودی کشور اظهار کرد: یکی از اقدامات سال گذشته همکاری گمرک با پلیس امنیت است و نیروی انتظامی در  ۱۱ مبادی ورودی دریایی، زمینی و هوایی در کنار همکاران مستقر است و اگر فساد و قاچاق سازمان یافته ای وجود داشته باشد، آنها در مبادی حضور دارند.
وی با تاکید بر لزوم الکترونیک شدن فعالیت سازمان ها، گمرک را در این عرصه پیشتاز دانست و اضافه کرد: در حال حاضر کاملا کاغذ را حذف کرده ایم که با این اقدام، جعل از بین می رود.
میراشرفی با اشاره به راه اندازی کارشناسان مجازی در گمرک گفت: با این اقدام، کمترین مراجعه حضوری بین ذی نفعان و گمرک وجود دارد و در حال تلاش برای به حداقل رساندن ارایه خدمات چهره به چهره هستیم که با این اقدام شاهد کاهش تبانی و فساد و ارتقای سلامت خواهیم بود.
وی به مجازی کردن خدمات گمرک اشاره کرد و ادامه داد: گمرک در سال جاری بخشی از فعالیت های خود را بر روی تلفن همراه ارایه کرد و برخی خدمات را نیز از طریق اپلیکیشن ارایه می دهد.
میراشرفی درباره فعالیت های هوشمندسازی گمرک تصریح کرد: در سال جاری پلمپ الکترونیک و هوشمند تولید کرده و در حال حاضر تمام گمرکاتی که از پلمپ برای ترانزیت داخلی و خارجی استفاده می کنند، به پلمپ های هوشمند مجهز هستند.
رییس کل گمرک ایران همچنین به فعالیت های بین المللی این سازمان اشاره کرد و گفت: با کشورهای ترکیه و جمهوری آذربایجان تجربه جهانی الکترونیک «تیر» را آغاز کرده ایم که مورد تقدیر ژنو قرار گرفته است.
منبع: ایرنا


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :