آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 265639
تاریخ انتشار : 7 بهمن 1398 14:37
تعداد بازدید : 3114

۱۸قرارداد بازارسازی محصولات دانش بنیان بین ایران و ترکیه منعقد شد

رئیس مرکز توسعه فناوری های راهبری معاونت علمی از تعامل فناورانه شرکتهای ایرانی و ترک خبرداد و گفت:این شرکتها در۴ حوزه الکترونیک، سلول بنیادی، علوم شناختی و زیست فناوری ۱۸قرارداد منعقد کردند.
undefined

فناوران- هفته گذشته سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در رأس هیئتی با حضور ۸۰ شرکت دانش بنیان به ترکیه و استانبول سفر کرد. در این سفر دو روزه، معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری دیداری با وزیر صنعت و تجارت ترکیه و رئیس شورای ملی علوم، تحقیقات و فناوری این کشور دیدار داشت.
در این دیدارها، ستاری به اهمیت تبادل فناورانه ایران و ترکیه تأکید کرد. این سفر دو روزه در راستای توسعه مراودات علمی بین المللی و تبادلات فناورانه بین جمهوری اسلامی ایران و کشورهای هدف و همچنین به منظور بازارسازی محصولات دانش بنیان و فناور ایرانی انجام شده است.
اسماعیل قادری فر رئیس مرکز توسعه فناوری های راهبری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در خصوص ماحصل سفر شرکت های دانش بنیان و معاون علمی ریاست جمهوری به ترکیه گفت: ترکیه و ایران دو کشور بزرگ اسلامی هستند که تبادلات دیرینه ای در زمینه های مختلف با یکدیگر دارند که این همکاری ها به سال های متمادی باز می گردد.
وی با اشاره به اینکه دو ملت و دولت جمهوری اسلامی ایران و ترکیه دو کشور به هم نزدیک هستند ادامه داد: این موضوع باعث می شود که بتوانیم سطح همکاری های خود را هم از نظر علم و فناوری با این کشور بالا ببریم.
قادری فر با تأکید بر اینکه ایران در بسیاری از حوزه های علمی پیشتاز در خاورمیانه است، گفت: به عنوان مثال در حوزه های نانوفناوری، زیست فناوری، سلول های بنیادی و علوم شناختی دانشمندان برجسته و شرکتهای دانش بنیان بسیار موفقی داریم که فعالیت های چشمگیری انجام داده اند.
وی با اشاره به ماحصل تفاهمات ایرانی ها و ترکیه ای ها در سفر دو روزه گفت: در این سفر ۱۸ سند همکاری یا قرارداد قطعی بین چند شرکت ایرانی و همتایان ترک به امضا رسید.
قادری فر با بیان اینکه این قراردادهای همکاری در راستای تبادل فناوری و بازارسازی محصولات دانش بنیان منعقد شده است، گفت: این سندها در حوزه های سلول بنیادی، علوم شناختی، الکترونیک و زیست فناوری و… بودند.
رئیس مرکز توسعه فناوری های راهبری معاونت علمی افزود: همچنین معاون علمی به ظرفیت های پلتفرم بازگشت ایرانیان غیرمقیم در خارج از کشور اشاره کرد و از دانشجویان ایرانی مقیم در ترکیه به عنوان سفیران فرهنگ و علم خواست که در زمینه تبادلات فناورانه نقش کلیدی خود را به بهترین نحو ایفا کنند.
منبع: مهر


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :