آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 265649
تاریخ انتشار : 7 بهمن 1398 14:57
تعداد بازدید : 3114

تجار ایران که به چین می روند، مراقب ویروس کرونا باشند

سفارت ایران در چین از ایرانیانی که قصد سفر به چین را دارند خواست تا قبل از سفر شیوع ویروس کرونا را در مقصد خود، رصد کنند
undefined

فناوران - در حالی سال نو چینی از چند روز دیگر شروع می شود که مرگ به دلیل بیماری جدید «کرونا» روی این کشور سایه انداخته است. بیماری که به شکلی سریع و وسیع در این کشور و حتی در جهان در حال شیوع است و باعث شده که یکی از شهرهای چین با 11 میلیون نفر جمعیت به صورت کامل قرنطینه شود و مسئولان چینی اعلام کنند که مراسم سال نو چینی را امسال در پکن برگزار نخواهند کرد.
دراین بین احتمال ورود این بیماری به ایران و ابتلای ایرانیان ساکن چین به این ویروس هم نکته ای است که در روزهای گذشته بارها نسبت به آن هشدارهایی داده شده است و دراین بین به نظر می رسد که فعالان اقتصادی و تجار ایرانی که بیشترین حجم مسافران و ساکنان ایرانی در کشور چین را تشکیل می دهند، بیش از دیگران درخطر هستند و باید هشدارها را جدی بگیرند.
روز گذشته اتاق بازرگانی مشترک ایران و چین با صدور اطلاعیه ای به تجار ایرانی در مورد شیوع ویروس مرگبار کرونا در چین هشدار داد و از آن ها خواست تا پیش از سفر به چین، آخرین وضعیت شیوع ویروس در مقصد را رصد و از تردد در اماکن مشکوک به آلودگی اجتناب کنند.»
همچنین سفارت ایران در پکن هم با صدور اطلاعیه درباره ویروس کرونا، اعلام کرد: با توجه به شیوع ویروس جدید کرونا، از هم وطنان ارجمند مقیم چین درخواست می شود ضمن توجه به هشدارهای پزشکی- بهداشتی در این خصوص، تا حد امکان از حضور در اماکن پرتردد اجتناب ورزند. طبق تمهیدات دولت چین در حال حاضر ورود و خروج غیرضروری به شهرهای قرنطینه شده امکان پذیر نیست.» در ادامه این متن آمده است:« هم وطنان عزیزی که قصد سفر به چین را دارند پیش از سفر آخرین وضعیت شیوع ویروس در مقصد را رصد کرده و از تردد در اماکن مشکوک به آلودگی اجتناب ورزند. در صورت مشاهده علائم ابتلا به ویروس به مراکز درمانی مراجعه و جهت دریافت خدمات کنسولی با سفارت یا کنسولگری های ایران تماس بگیرند.» البته برای جلوگیری از ورود این بیماری به کشور از روز 5 شنبه وزارت بهداشت کنترل هایی بهداشتی را در فرودگاه امام خمینی به عنوان اصلی ترین مبدأ ورودی مسافرانی که از چین و کشورهای جنوب شرق آسیا به ایران سفر می کنند، آغاز کرده است. 
منبع: اتاق ایران


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :