آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 265676
تاریخ انتشار : 8 بهمن 1398 16:5
تعداد بازدید : 3100

حمایت از استارت آپ ها در قالب تاسیس شرکت تعاونی

معاون وزیر تعاون با بیان حمایت از استارت آپ ها و ایده های نو در صورت ثبت فعالیت خود در قالب شرکت تعاونی، از صدور ضمانت نامه تا ۵۰۰ میلیون تومان بدون وثیقه برای این شرکت ها خبر داد.
undefined

فناوران- محمد کبیری گفت: در حوزه های مختلف تولیدی، توزیعی و خدماتی شرکت های تعاونی فعال هستند که استارت آپ ها نیز با توجه به ماهیت فعالیت چندین جوان با ایده های خلاقانه به دلیل فعالیت های گروهی به نوعی «تعاونی» محسوب می شوند اما چون منابع مالی ندارند عموماً به دنبال جذب سرمایه گذار هستند.
وی افزود: ما داریم سعی می کنیم بستری را فراهم کنیم تا در قالب کارگروه مشترک وزارت تعاون و معاونت جوانان وزارت ورزش و جوانان طرح های سازمان های مردم نهاد (NGO) که دارای توجیه اقتصادی باشند در صورت تأیید در کارگروه مورد حمایت های مالی و غیرمالی قرار گیرند.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه به هیچ وجه هدف ما پرداخت تسهیلات به طرح های فاقد توجیه اقتصادی نیست، گفت: تسهیلات زمانی پرداخت می شود که طرح اقتصادی باشد و قابلیت بازگشت داشته باشند تا با هدایت نادرست تسهیلات، جوانان بیکار به جوانان بیکار بدهکار تبدیل نشوند به همین دلیل امکانات دو وزارتخانه را در راستای حمایت تعاونی های جوانان با محوریت دانش بنیان بسیج کردیم.
کبیری درباره مزیت فعالیت استارت آپ ها در قالب شرکت تعاونی نسبت به سایر انواع ثبت شرکت گفت: علاوه بر ویژگی معافیت ۲۵ درصدی همه شرکت های تعاونی از مالیات بر درآمد، اما استارت آپ ها و فعالیت های فناورانه ای که در قالب تعاونی فعالیت خود را آغاز کنند تسهیلات با نرخ ترجیحی به آنها پرداخت می شود. وی ادامه داد: همچنین برای اینکه بازپرداخت اقساط تسهیلات پرداختی تسهیل شود، تا سقف ۵۰۰ میلیون تومان ضمانت نامه بدون وثیقه برای استارت آپ ها صادر می کنیم که امکانات ویژه ای برای این فعالیت های فناورانه است. در عین حال برای تحقیق و توسعه تعاونی ها نیز تا یک میلیارد تومان ضمانت نامه صادر می شود.
معاون امور تعاون وزیر تعاون، کار با بیان اینکه با راه اندازی سامانه جامع هوشمند بخش تعاون ثبت شرکت های تعاونی به صورت غیر حضوری فراهم است، افزود: برای حمایت از تعاونی های استارت آپی که به صورت ویژه مورد حمایت قرار می گیرند مشروط به تکمیل مدارک و استعلام برخط و بهنگام اطلاعات حداکثر پنج روز است.
منبع: مهر


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :