آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 265724
تاریخ انتشار : 12 بهمن 1398 11:59
تعداد بازدید : 4407

مراکز نوآوری و فناوری کودکان و نوجوانان در کل کشور تاسیس می شود

مراسم پایانی مدرسه زمستانی فناوری اطلاعات دیروز (جمعه) در محل موزه ارتباطات برگزار شد.
undefined

فناوران- مدرسه زمستانی فناوری اطلاعات ویژه دانش آموزان مقطع متوسطه هنرستان های تهران با رویکرد برنامه نویسی پروژه محور و با هدف آماده سازی دانش آموزان برای ورود به بازار کسب و کار به مدت یک هفته از 5 تا 11 بهمن ماه در موزه ارتباطات برگزار شد و تعداد 90 دانش آموز از هنرستان های حمزه سید الشهدا، قدس، نصیر زاده، رسالت، علم و صنعت، دوره های پیشرفته برنامه نویسی را توسط استادان این حوزه آموزش دیدند و پس از طی کردن دوره های برنامه نویسی به رقابت با یکدیگر پرداختند.
دیروز در مراسم پایانی این رویداد، تیم های برنامه نویسی در قالب گروه های ده نفره حاضر شدند و به ارائه پروژه های خود پرداختند و برنامه های تجاری خود برای درآمدزایی را تشریح کردند. رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران در این مراسم گفت: به دنبال ایجاد فضایی هستیم تا زیست بوم استارتاپی کشور در راستای مسوولیت اجتماعی خود به پروژه های توانمندسازی اجتماعی در حوزه هایی مانند آموزش، سلامت، اشتغال، مدیرت بحران و گروه هایی با ویژگی خاص کمک کند.
امیر ناظمی افزود: تاکنون بیست دوره از این رویداد با مشارکت گروه های مختلف حاکمیتی و بخش خصوص برگزار شده است. مربیان و حامیان این رویداد، تا به این جای کار براساس مسوولیت اجتماعی وارد آن شده اند و همکاری آنها با این پروژه هیچ منافع مالی برای آنها نداشته است. این افراد ترجیح داده اند برای ساخت آینده مشارکت داشته باشند و به جای اینکه بدون دعوت به آینده ای وارد شوند که برای ساخت آن هیچ تلاشی نکرده اند، به استقبال آینده بروند.
وی تصریح کرد: برای توسعه و سامان دادن به این گونه مشارکت ها سایت مسوولیت اجتماعی (www.noafarincsr.ir) را راه اندازی کردیم. با کمک این سایت قصد داریم فضایی ایجاد شود که اکوسیستم استارتاپی کشور در راستای مسوولیت اجتماعی خود به پروژه های توانمندسازی اجتماعی در حوزه های آموزش، سلامت، اشتغال، مدیرت بحران و گروه هایی با ویژگی خاص کمک کند. صائبه سلوکی، مدیر پروژه توسعه نگرش کارآفرینی نیز در این رویداد گفت: به زودی مرکز نوآوری و فناوری دانش آموزان را رونمایی خواهیم کرد و قصد داریم احداث این مراکز را در تمام کشور ادامه دهیم. 
مدیرکل آموزش و پرورش استان تهران نیز با بیان اینکه تحریم ها، مشکلات اقتصادی و ناتوانی در ایجاد اشتغال منجر به مهاجرت جوانان کشور می شود، گفت: برنامه نویسی پروژه محور سن اشتغال در کشور را پایین می آورد.
عبدالرضا فولادوند افزود: یکی از سیاست های دولت تدبیر و امید فاصله گرفتن آموزش و پرورش از آموزش درس محور و حرکت به سمت مهارت محوری بود که توانستیم مباحث را برای اولین مرتبه در آموزش و پرورش به معنای واقعی شروع کنیم.
فولادوند تصریح کرد: آموزش و پرورش به عنوان متولی تربیت عمومی آمادگی دارد که در تمام استان های کشور، فضا را برای پیشرفت جوانان توانمند در زمینه توسعه علوم گسترش دهد و همکاری تام و تمام با معاونت علمی ریاست جمهوری و وزارت ارتباطات داشته باشد. بعد از ۱۳۰ سال به نوعی آموزش و پرورش باید مسیر خود را به تناسب جامعه عوض کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :