آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 265734
تاریخ انتشار : 12 بهمن 1398 12:15
تعداد بازدید : 3090

استقرار ۱۴واحد دانش بنیان در شهرک صنعتی البرز

استاندار البرز درباره طرح توسعه شهرک صنعتی تحقیقاتی کاوش در شهرستان ساوجبلاغ اعلام کرد که ۱۴ واحد دانش بنیان تا پایان سال جاری در این شهرک مستقر خواهد شد.
undefined

فناوران - عزیزاله شهبازی اظهارداشت:  توجه ویژه معاون علمی و فناوری رییس جمهوری به استان البرز در روند توسعه بخش صنعت این استان تاثیر گذار بوده و امروز شاهد  شکل گیری کارخانه نوآوری، صندوق شکوفایی و طرح های دیگر در البرز هستیم.
وی ادامه داد: معاون علمی و فناوری رییس جمهوری  شناخت بالایی از وضعیت صنعت و تولید البرز دارد و این امر موجب شده تا شاهد تحولاتی در زمینه صنعت و اقتصاد البرز باشیم. استاندار البرز افزود:  رونمایی از پایلوت فناوری و استحصال عناصر نادر خاکی و عناصر استراتژیک  کشور در  البرز اتفاق نادری برای این استان است.
شهبازی بیان داشت: امروز تیم فعال در استان البرز پیا کار آمده و اکنون شاهد راه اندازی یکی از  مجموعه های  بزرگ صنعتی در شهرک صنعتی تحقیقاتی کاوش هستیم. وی تاکید کرد که  یکی از ماموریت های نمایندگان عالی دولت در استان ها، حمایت، پشتیبانی، همراهی و هم افزایی در امر  سرمایه گذاری و افزایش تولید است.
استاندار البرز گفت: هفته آینده برای تاثیر گذاری بیشتر اقتصادی  تفاهم نامه پارک علم و فناوری در البرز منعقد می شود.
مرکز تحقیقات وفرآوری مواد معدنی ایران مستقر در شهرک صنعتی تحقیقاتی کاوش برای نخستین بار در کشور موفق به بومی سازی دانش استحصال عناصر نادرخاکی و دیگر عناصر استراتژیک شده است.
شهرک صنعتی تحقیقاتی کاوش وابسته به وزارت صنعت، معدن و تجارت به وسعت یکصد هکتار در شهرستان ساوجبلاغ استان البرز مستقر است و اکنون ۱۵ سوله و واحد تولیدی و دانش بنیان در آن فعالیت می کنند.
قرار است تعداد واحدهای تولیدی صنعتی و تحقیقاتی این مجموعه در سال آینده به ۲۵۰ واحد با اشتغالزایی بیش از ۲۵۰ هزار نفر برسد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :