آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 265857
تاریخ انتشار : 15 بهمن 1398 12:33
تعداد بازدید : 4246

حضور دانش بنیان های ایرانی در رویداد شهرهای هوشمند ژنو

شرکت های دانش بنیان ایرانی در رویداد هکتون شهرهای هوشمند شرکت می‎کنند.
undefined

فناوران- رویداد هکتون شهرهای هوشمند و پایدار که با هدف شناسایی و حمایت از راه حل های نوآورانه درباره چالش های جهانی شهرها برگزار می شود، میزبان نوآوران ایرانی خواهد بود. خلاقان و نوآورانی که در صورت داشتن ایده های نو با حمایت ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به ژنو می روند.
این برنامه بخشی از تلاش مشترک برای سازماندهی یک هکتون سالانه در جامعه اطلاعاتی جهانی است که امسال با هدف شناسایی و پشتیبانی از راه حل های نوآورانه برای مقابله با چالش های شهری در سطح جهان در حال برگزاری است.
با توجه به مشارکت کشورهای مختلف در این رویداد نوآورانه و نقشی که این رویداد در کاهش مخاطرات شهری دارد، ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سازمان فناوری اطلاعات ایران، اقدام به حمایت از حضور خلاقان و ایده مندان این حوزه به رویداد هکتون شهرهای هوشمند پایدار کرده اند.
این رویداد ۱۷ و ۱۸ فروردین ماه سال آینده در شهر ژنو سوئیس برگزار می شود. 
بر اساس آمارهای جهانی، امروز ۵۵ درصد از جمعیت جهان، در شهرها زندگی می کنند و پیش بینی می شود تا سال ۲۰۵۰ این تعداد به ۶۶ درصد برسد. شهرهای جهانی که با اشغال ۳ درصد از کل زمین، ۶۰ تا ۸۰ درصد از انرژی های موجود در زمین را مصرف می کنند. این افزایش جمعیت شهری پیچیدگی های بافت اجتماعی در شهرها را تشدید می کند. در این صورت توجه به مساله پایداری بیش از پیش مورد توجه قرار خواهد گرفت. در حال حاضر، اکوسیستم شهری با مواردی مانند افزایش شهرنشینی، آلودگی، ازدحام جمعیت، تغییرات آب و هوایی، زیرساخت های منسوخ شده و غیره دچار آشفتگی شده است.
منبع: معاونت علمی


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :