آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 265898
تاریخ انتشار : 16 بهمن 1398 13:5
تعداد بازدید : 4785

رشد دو برابری دسترسی در خراسان جنوبی

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات که همزمان با دهه فجر به استان خراسان جنوبی سفر کرده از رشد هفت پله ای این استان در فناوری اطلاعات و رسیدن به جایگاه ۲۴ کشوری خبر داد.
undefined

فناوران- محمد جواد آذری جهرمی در نشست شورای مدیران واحدهای تابعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و محمد صادق معتمدیان استاندار خراسان جنوبی و فعالان بخش ارتباطات، گفت: در دو سال گذشته سرمایه گذاری ۲۹۰ میلیارد تومانی دولت و بخش خصوصی به منظور توسعه شبکه ارتباطی استان صورت گرفته و نتیجه این سرمایه گذاری ها و توسعه زیرساخت های شبکه ارتباطی باعث شده است دسترسی جمعیت ۳۷۰ هزار نفری مردم به اینترنت پر سرعت از دو سال پیش تا امروز به عدد ۶۷۹ هزار نفری برسد.
وی افزود: دو سال پیش مجموع روستاهای استان خراسان جنوبی که به اینترنت دسترسی داشتند حدود ۱۵۰ روستا بود، اما امروز این عدد به 619 روستا رسیده است.
وی تصریح کرد: مجموع اقدامات در توسعه ارتباطات استان باعث شده است در ابتدای سال ۹۸ خراسان جنوبی به لحاظ شاخص های فناوری اطلاعات با رشد ۷ پله ای به جایگاه ۲۴ کشوری رسید.
در ادامه این نشست وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دستور افتتاح پروژه های ارتباطی استان خراسان جنوبی را همزمان با دهه فجر صادر کرد.
منبع: روابط عمومی وزارت ارتباطات


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :