آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 266064
تاریخ انتشار : 21 بهمن 1398 13:46
تعداد بازدید : 3167

به روز نبودن سامانه های آماری؛ مهم ترین چالش سرمایه گذاری خارجی

مسعود گلشیرازی، رییس اتاق اصفهان در همایش چالش ها و نقش آمار در ارتقای تصمیم سازی بخش خصوصی گفت: تهیه اطلاعات آماری درست و دقیق و معتبر، قدرت تصمیم سازی را افزایش می دهد؛ اما در ایران فقدان آمار و ارقام و به روز نبودن سیستم های الکترونیکی آمار، مهم ترین چالش سرمایه گذاری خارجی است.
undefined

رییس اتاق اصفهان در این همایش گفت: نخستین مصوبه جلسه شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی استان اصفهان در دوره نهم فعالیت اتاق، مربوط به راه اندازی سامانه یکپارچه اطلاعات و آمار اقتصادی بود که به عنوان ابزار تصمیم گیری مدیریتی در سطح ملی و استانی می تواند گره گشا باشد.
گلشیرازی با تأکید بر ضرورت توجه به مجموعه اتفاقات اقتصادی که در زیست بوم کسب وکار و اقتصاد استان مؤثر است، افزود: اتاق اصفهان هم در موضع اجرا و هم در حوزه برنامه ریزی و تحلیل، 20 فعالیت را در رئوس برنامه های خود قرار داده است.
او ایجاد سرای رشد و نوآوری، شتاب دهنده های صادراتی و مرکز پیمانکاری فرعی (spx) را ازجمله این فعالیت ها بیان کرد.
گلشیرازی همچنین با بیان سهم 11 درصدی استان اصفهان در GDP کشور، سهم 6 درصدی صادرات غیرنفتی استان را گویای نیاز مبرم بر ایجاد زیرساخت های صادراتی دانست و افزود: در همین راستا نخستین شتاب دهنده صادراتی کشور از هفته گذشته فعالیت خود را آغاز کرده که انتظار می رود به تسهیل صادرات کمک کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :