آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 266135
تاریخ انتشار : 26 بهمن 1398 11:27
تعداد بازدید : 3141

نایب رییس کمیسیون اینترنت و انتقال داده‌های نصر تهران:

کمیسیون اینترنت به دنبال پیشرفت زیرساخت هاست

رییس کمیسیون اینترنت و انتقال داده های سازمان نظام صنفی رایانه ای گفت: مسائلی در این صنعت وجود دارند که مربوط به تاثیرگذاری رفتار و عملکرد سازمان تنظیم مقررات رادیویی بر فعالیت شرکت ها می شود.
undefined

علی توسلی نایب افزود: سازمان تنظیم مقررات رادیویی منطقا باید بسترهای برای رشد و توسعه فعالیت شرکت های این حوزه ایجاد کند. کمیسیون اینترنت برای ایجاد و بهبود این فضا رویکردهایی مانند ایجاد تشکل های فکری، برگزاری جلسات مرتبط با سازمان تنظیم مقررات رادیویی داشته ولی متاسفانه نهایتا دراغلب جلسات، به جواب و یا نقطه نظر قاطع و مشخصی نرسیده ایم یا با نگاه عدم تمایل به حل بعضی مسائل از سوی سازمان تنظیم مقررات مواجه شده ایم و به این نتیجه رسیده ایم که اراده ای برای حل مشکلات بویژه توسعه اینترنت ثابت کشور وجود ندارد.
او ادامه داد: این موارد فقط در رابطه با سرویس، خدمات و صنعت شرکت های عضو کمیسیون اینترنت نیست. دیگر کمیسیون هایی که با سازمان تنظیم در ارتباط هستند نیز با تصمیم ها و عملکرد آن سازمان در موارد متعددی مشکل دارند و حتی گاهی دیده می شود که سازمان تنظیم مقررات به گفته ها و روش های عملکردی که خود ایجاد کرده احترام نمی گذارد و به طریق دیگری عمل می کند.
توسلی اضافه کرد: از نظر کمیسیون اینترنت، سازمان تنظیم مقررات باید متولی و پشتیبان این صنعت در کشور باشد ولی طی سال های اخیر متاسفانه تصمیمات و مهم تر عدم اتخاذ به موقع تصمیم باعث افت توسعه ی کسب کار می شود و در راستای توسعه کسب و کار شرکت ها حرکت نمی کند و این موضوع برای صنعت اینترنت ثابت کشور خطرآفرین است و حیات شرکت های سرویس دهنده را تهدید می کند. پایداری و بقا ی سرویس دهندگان اینترنت در کشور به منطبق بودن با بالاترین استانداردهای روز جهانی وابسته است، کمیسیون اینترنت هم به دنبال پیشرفت زیرساخت و ارتقای آن به استاندارد های روز دنیاست، نحوه و عادت استفاده ی کاربران در داخل کشور دائما در حال تغییر است به طوری که کاربران در حال انتقال از شرکت هایی در گذشته چندین سال سابقه ارائه ی خدمات داشته اند و نیروی هایی را پرورش داده اند، به سمت اپراتور های موبایل کشور هستند که خدمات ارائه ی اینترنت را اضافه کرده اند و آن را با تعرفه گذاری های نادرست می فروشند. اعضای کمیسیون اینترنت می گویند درخواست هایی از سوی ارائه دهندگان اینترنت درباره ی شفاف سازی و تثبیت نرخ های ارائه ی خدمات به سازمان تنظیم و کمیسیون تنظیم مقررات، ارسال شده را در وضعیت معلق و بلا تکلیفی نگه داشته اند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :