آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 266142
تاریخ انتشار : 26 بهمن 1398 11:39
تعداد بازدید : 3150

به منظور ترغیب شرکت‌های ایرانی به حضور در بازار افغانستان

هیات تجاری افغانستان مهمان نصر تهران شد

هیاتی تجاری از کشور افغانستان متشکل از نمایندگان شرکت های فعال در حوزه مخابرات، سلامت، هتلداری، تجهیزات آب و برق، دانشگاهی و آموزشی و بازرگانی با حمایت کمیسیون صادرات نرم افزار و خدمات IT به منظور تعاملات B2B مهمان نشستی در سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران بودند. این هیات از روز سه شنبه برای ملاقات با شرکت های مختلف ایرانی به منظور ترغیب به حضور در بازار افغانستان و مشاوره به آنها، وارد ایران شده اند.
undefined

فناوران- محمد نسیم قرلق نایب رییس دانشگاه پیشگام، با بیان اشتراکات فرهنگی و اجتماعی دو کشور، گفت: «افغانستان به عنوان کشوری جوان و بکر، بازار کار و فرصت خوبی برای سرمایه گذاری ایرانی است. در حال حاضر در حوزه دانشگاهی در مقطع کارشناسی ارشد، هم از نظر مواد درسی و هم از نظر تعداد اساتید، مشکلات زیادی داریم و نیاز شدیدی به کالاهای علمی ایرانی داریم. اکنون در افغانستان بیشتر از30 دانشگاه ایرانی فعالیت می کنند که حدود 1000 دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد دارند. اما با این وجود بسیار نیاز داریم که دانشجویان کارشناسی ارشد را به صورت حضوری و مجازی به ایران بفرستیم و امیدواریم تفاهم نامه های آموزشی با برادران ایرانی خود امضا کنیم. در زمینه ملزومات سخت افزاری هم در حال حاضر از کشور هند و پاکستان واردات زیادی داریم اما ترجیح ما اینست که با کشور برادرمان ایران بدین منظور وارد تعامل شویم.» محمدخالد امینی معاون هتل اینترکانتیننتال، در معرفی این هتل و نیازهایشان گفت: این هتل که در سال 1969 تاسیس شده است، دارای بیش از 200 اتاق و سالن های کنفرانس و همایش برای برگزاری نمایشگاه ها است. در این مدت میزبان مهمانانی تا سطح ریاست جمهوری هم بوده است. با توجه به نیازهای نرم افزاری و آموزشی پرسنل مشتاق تعامل و همکاری با شرکت های ایرانی هستیم. 
پرویز شهپر مدیر کنسرسیوم آریانا و آزاد معروفی مدیر عامل شرکت لاوان ارتباط ضمن خوش آمدگویی به هیئت افغان به معرفی سازمان نصر پرداختند. آزاد معروفی گفت: نزدیکی فرهنگی و دینی می تواند راه تعامل را بسیار تسهیل کنند اما تاکنون موانع سیاسی باعث شده اند که این امر آنطور که باید محقق نشود و امیدوارم زودتر این موانع از راه برداشته شوند. در سازمان نظام صنفی رایانه ای که در سال 1384 تاسیس شده است، 17000 شرکت و متخصصین بخش خصوصی کشور در حوزه IT و ICT عضو هستند و در کمیسیون های تخصصی و موضوعی نشست های مرتبی را برگزار می کنند.»
منبع: نصر تهران


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :