آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 266218
تاریخ انتشار : 28 بهمن 1398 14:22
تعداد بازدید : 3139

بازار روسیه و ازبکستان به دانش بنیان ها معرفی می شود

چهارم اسفندماه امسال، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری میزبان دانش بنیان هایی است که قصد توسعه بازار محصولاتشان در روسیه و ازبکستان را دارند، خواهد بود. آخرین روزهای زمستان 98 که بهار روابط تجاری بین ایران و دو کشور روسیه و ازبکستان در سال های آتی خواهد بود.
undefined

فناوران- در این رویداد فناورانه قرار است «خدمات حمایتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در زمینه صادرات»، «فرصت های همکاری فناوری و تجاری با کشور روسیه» و «نمایشگاه دائمی و پایگاه صادراتی محصولات دانش بنیان حوزه کشاورزی و دامپروری در ازبکستان» به شرکت کنندگان معرفی شود.
تیرماه امسال، روسیه برای چندمین بار میزبان هیاتی تجاری و فناوری به ریاست معاون علمی و فناوری رییس جمهوری ایران بود. در این سفر سه روزه ستاری با بیان اینکه همکاری در حوزه فناوري بين ايران و روسيه از طريق ساختاري ويژه، طي سال هاي اخير دنبال شده برلزوم همکاری های بیشتر دو کشور در این حوزه تاکید کرد و گفت: دانش و فناوری های نوین نظیر نانو فناوری، بیوتکنولوژی، علوم هوا و فضا، علوم شناختی و انرژی های نوین سرعت توسعه و پیشرفت را برای آینده ای بهتر مهیا می کند.
به گفته وی، روسیه به عنوان یک قطب قدرتمند سیاسی و اقتصادی در همسایگی ایران قرار دارد که طی دهه گذشته به عنوان یک کشور دوست، فرصت های بی بدیلی برای توسعه مناسبات اقتصادی و سیاسی در اختیار کشورمان قرار داده و ایران نیزتلاش کرده است با تکیه بر حسن روابط، فرصت های همکاری متقابلی را در اختیار روسیه قرار دهد.
همین زمینه های همکاری بین دو کشور قرار است در این رویداد فناورانه به دانش بنیان های توانمند و علاقه مند به همکاری با این کشور ارایه شود.
همچنین در آذرماه امسال هم مهدی قلعه نوی رییس مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری پس از سفر به ازبکستان با بیان این که به دنبال ایجاد پایگاه دائمی صادراتی ایران در ازبکستان هستیم، گفت: سرمایه گذاران ایرانی مقیم ازبکستان یا کسانی که شریک ازبکی دارند را برای همکاری با مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری برای ایجاد پایگاه دائمی صادراتی ایران بررسی کردیم.
به گفته وی، «عرضه و نمایش محصولات در اتاق نمایش به صورت دائمی حداقل برای مدت یک سال»، «ارائه خدمات ثبت شرکت و افتتاح حساب بانکی»، «ثبت دارو و محصولات»، «اخذ استانداردهای لازم کشورهای میزبان»، «انجام تحققیات بازار، بازاریابی و فروش محصولات»، «شرکت در نمایشگاه های تخصصی کشورها»، «اعزام هیات های خارجی به تهران» و «پذیرش شرکت های ایرانی در کشورهای هدف» ازجمله خدمات این پایگاه های صادراتی است.
منبع: معاونت علمی 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :