آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 266221
تاریخ انتشار : 28 بهمن 1398 15:29
تعداد بازدید : 4748

دادستانی: 80 درصد جرایم با سیم‌کارت بی‌هویت است

رگولاتوری: سیم کارت بی هویت در کشور نداریم

رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با بیان اینکه سیم کارت های فعال در سطح کشوردارای هویت هستند،گفت: با توجه به گام های خوبی که برای جلوگیری از مزاحمت ها.ی پیامکی و صوتی انجام داده ایم هیچ سیم کارت بدون هویتی نداریم.
undefined

فناوران- حسین فلاح جوشقانی رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با بیان اینکه هیچ سیم کارت بدون هویتی در کشور وجود ندارد،گفت:  سیم کارت های فعال در سطح کشور دارای هویت هستند. با توجه به گام های خوبی که برای جلوگیری از مزاحمت های پیامکی و صوتی انجام داده ایم اکنون هیچ سیم کارت بدون هویتی نداریم.
وی درباره تخلف دفاتر پیشخوان دولت افزود: دفاتر پیشخوان دولت دارای ۳ سطح و بخش A . b .  c هستند به طوری که دفاتر اصلی دولت که به عنوان مراکز A شناخته شده هستند تخلفی انجام نمی دهند اما شعبه های آنها که در قالب دفاتر B هستند ممکن است در ثبت سیم کارت تخلف کنند که آن هم در حال حاضر کاهش یافته و به ندرت شاهد آن هستیم.
فلاح جوشقانی تصریح کرد: تعدادی از دفاتر در کشور و جامعه فعالیت می کنند و به عنوان دفاتر سطح C از نظر ما فعالیت دارند که بیشتر تخلف مربوط به آنها است به طور مثال فردی در دفتر فروش سطح C از اپراتور سیم کارت خریداری کرده بود که دفتر متخلف یک سیم کارت دیگر را علاوه بر سیم کارت ثبت شده به نام فرد  صادر و فرد دیگری کلاهبرداری می پرداخت که اینگونه دفاتر یا مراکز بلافاصله از فعالیت شان جلوگیری می شود این در حالی است که اکنون آمار قابل توجهی در زمینه تخلفات ثبت سیم کارت وجود ندارد و تخلف به حداقل خود رسیده است.
وی ادامه داد: یکی از راه های پیشگیرانه ای که برای پیشگیری از تخلف انجام داده ایم این است که یک پیامک به سیم کارت افراد مبنی بر خریداری و ثبت آن در احراز هویت داده می شود که این  اطلاع رسانی باعث کاهش تخلفات شده است. رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اضافه کرد: یکی دیگر از قوانینی که برای پیشگیری از تخلفات موبایلی انجام داده ایم این است که  هر فرد تا ۱۰ سیم کارت از اپراتور های مختلف می تواند داشته باشد. اظهارات رییس رگولاتوری در حالی بیان می شود که روز قبل جاوید نیا معاون فضای مجازی دادستان کشور با بیان اینکه از تعداد سیم کارت های مجهول الهویه موجود در بازار آمار دقیقی در دست نیست گفت: حدود ۸۰ درصد پرونده های جرم مربوط به فضای مجازی به دلیل استفاده از این سیم کارت هاست و وزارت ارتباطات باید برای احراز هویت آن ها و ایجاد محدودیت برای سیم کارت های اتباع بیگانه ورود جدی پیدا کند.
منبع: فارس 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :