آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 266258
تاریخ انتشار : 29 بهمن 1398 12:20
تعداد بازدید : 4123

معرفی محصولات و خدمات جدید ابرآروان در رویداد سوار ابرها

بزرگ ترین دیتاسنتر ابری کشور راه اندازی می شود

رویداد سوار ابرها، دیروز (یکشنبه 27 بهمن ماه) با حضور نزدیک به ۳۰۰۰ شرکت کننده در سالن رویال هال هتل اسپیناس پالاس برگزار شد. ابر آروان در سوار ابرهای ۹۸، از فراهم سازی بستر اکوسیستم ابری کشور و برگزاری مسابقه فناورانه ابربازی با حضور ۹۹۹ توسعه دهنده برای توسعه ۹۹ محصول ابری مورد نیاز این زیست بوم خبر داد.
undefined

آی تی من- در ابتدای رویداد سوار ابرها، پویا پیرحسینلو؛ ناخدای اجرایی (مدیرعامل) ابر آروان با اشاره به عواملی هم چون رشد اقتصادی منفی، افزایش ناگهانی و مستمر قیمت ارز، خروج سریع نیروهای متخصص از کشور و توسعه ناپایدار،  درباره الزام جهانی شدن ابر آروان گفت: الان در شرایطی قرار داریم که اگر جهانی نشویم، محکوم به نابودی هستیم. تا دیروز ورود به بازارهای جهانی یک جذابیت بود؛ اما امروز یک اجبار است. 
پیرحسینلو درباره تلاش های ابر آروان برای جهانی شدن به ۵ زبانه شدن وب سایت ابر آروان و به واسطه آن، پوشش ۸۹درصدی منطقه خاورمیانه و آسیای میانه، هم چنین داشتن مشتریان فعال در ۳۸ کشور مختلف جهان و افزایش سریع پاپ سایت های ابر آروان در آسیای میانه و خاورمیانه اشاره کرد. 
به گفته وی، هدف گذاری بعدی ابر آروان، جذب مشتریان فعال آسیایی معادل تعداد مشتریان ایرانی این شرکت است.  پیرحسینلو گفت: ابرآروان برای سال آینده، داشتن  حداقل 10 هزار مشتری بین المللی را هدف گذاری کرده است.
وی گفت: محصول CDN ابر آروان در میان ده CDN پر استفاده ، یکی از شش CDN  پر امکانات و یکی از سه CDN اقتصادی جهان به شمار می آید.
مسعود نیکومنش، معمار راهکار ابر آروان نیز با اشاره به پنج شاخص مهم در یک معماری خوب ابری شامل برتری عملیاتی، امنیت، قابلیت اطمینان، بهره وری و بهینه سازی هزینه، به مزایای استفاده از خدمات ابرآروان پرداخت و گفت: ابر آروان در تمام بخش ها با ارایه API  به مشتریان کمک می کند که تنظیمات و زیرساخت را به شکل خودکار تغییر دهند، با چند خط اسکریپت سرورهای جدید بسازند و کدهای شان را deploy کنند.  همچنین مشتریان می توانند در عرض چند ثانیه از طریق پنل و API در قسمت های رایانش ابری و پلتفرم ابری، ابرک و پاد های جدید بسازد. 
به گفته وی، با قرارگیری امکانات امنیت ابری آروان شامل DDoS Protection, rate limit , firewall , WAF روی سرویس ابری از حملات مرسوم وب و DDoS جلوگیری می شود.  
وی افزود: با برداشتن بار فنی از دوش مشتریان و گذاشتن آن بر دوش ابر آروان، مشتریان می توانند بدون نگرانی از زیرساخت سخت افزاری و پیچیدگی های تکنولوژیک، بر توسعه کسب وکار خود متمرکز شوند. 
وی همچنین با اشاره به pay-as-you-go بودن محصولات ابری که امکان می دهد مشتریان تنها به میزان مصرف شان از منابع، هزینه پرداخت کنند، بر به صرفه بودن و مدیریت هزینه ها با زیرساخت ابری تاکید کرد. 
 معرفی محصولات جدید CDNابرآروان
صابر مسگری، کدسالار ابر آروان در این رویداد با اعلام توسعه محصول smart routing  در CDN آروان گفت: با استفاده از مسیریابی هوشمند، با دسترسی حتی به یک روزنه کوچک اینترنت، به شکل هوشمند ترافیک ارسالی-دریافتی سرورهای اصلی از داخل شبکه اختصاصی پاپ سایت های ابر آروان مسیریابی و برقراری ارتباط اینترنت میان داخل و خارج کشور برقرار می شود. 
مسگری اشاره کرد که گستره پاپ سایت های ابر آروان امکان مانیتورینگ لحظه ای از وضعیت شبکه در نقاط مختلف را فراهم می کند که لازمه مسیریابی هوشمند ترافیک است. این مانیتورینگ به نشانیradar.arvancloud.com از یک ماه پیش دردسترس عموم قرار گرفته است. 
صابر مسگری در ادامه به سایر امکاناتی که به محصول CDN ابر آروان اضافه شده است، پرداخت. این  امکانات عبارتند از:
DNSSEC: مشتریان می توانند با استفاده از آن، از integrity رکوردهای DNSشان مطمئن شوند و از حملاتی مانند DNS Spoofing جلوگیری کنند.
Log Forwarding : مشتریان می توانند درلحظه تمامی لاگ دسترسی کاربران شان را دریافت کنند و از رفتار کاربران یا وجود کاربران مشکوک آگاه شوند. 
صابر مسگری همچنین از دو محصول دیگر با عناون CDN Storage و CDN Marketplace نیز نام برد که به خانواده محصولات  CDN ابر آروان اضافه شده اند.
بر اساس این گزارش، CDN Storage که به زودی به پنل CDN اضافه می شود به مشتریان امکان می دهد که محتوا را مستقیم در یک فضای ذخیره سازی متعلق به ابر آروان آپلود کنند و از لینک آن در CDN و وب سایت شان استفاده کنند. به این ترتیب دغدغه های مربوط به فضای ذخیره سازی، Load  بالا، مشکلات سرور اصلی و از این قبیل برطرف می شود. 
بازارچه CDN  یا CDN Maeketplace نیز بستری برای به اشتراک گذاری محصولات نرم افزاری است و مشتریان می توانند با یک کلیک هر محصولی که در این پلتفرم قرار دارد را به وب سایت شان اضافه کنند. شرکت ها نیز می توانند محصول نرم افزاری شان را در این بستر در اختیار ۱۷هزار مشتری فعال ابر آروان قرار دهند. 
به گفته صابر مسگری از زمان رونمایی آزمایشی از این محصول تاکنون، پنج اپلیکیشن به این بازارچه اضافه شده است. 
 نسل جدید محصولات امنیت ابری
حسین قاسمی، معمار امنیت ابر آروان نیز از مهاجرت ابر آروان به نسل جدید محصولات امنیت ابری خبر داد. این محصولات شامل DDoS Protection، WAF، Rate Limit  و Firewall است که به زبان Rust نوشته شده اند و به همراه USM راهکار یکپارچه امنیت ابری را در اختیار کسب وکارها و وب سایت ها قرار می دهند تا تجربه بهتری از امنیت ابری داشته باشند. 
محصول WAFابرآروان «زومبه» نام دارد و از ویژگی های این محصول می توان به  Latency کم تر از ۷۰۰ میکروثانیه و پشتیبانی از ۴۰هزار  درخواست  در ثانیه اشاره کرد. 
قاسمی همچنین با اعلام برگزاری مسابقه کشف باگ (Bug Bounty) به کمک متخصصان و هکران کلاه سفید، گفت که هر کدام از این شرکت کنندگان به ازای شناسایی باگ ها از جوایز ابر آروان، بهره مند می شوند. 
 رونمایی از بزرگ ترین دیتاسنتر تمام ابری کشور
سینا مقدس، ابربان آروان نیز درباره راه اندازی دیتاسنتر بزرگ و اختصاصی Arvan netix برای گسترش سرویس های  IaaS، PaaS  و فضای ذخیره سازی آروان توضیحات بیش تری داد. به گفته وی، این دیتاسنتر یا سرمایه گذاری مشترک آروان و فناپ و نتیکس به شکل ماژولار و در ۱۲۰ رک طراحی شده که از تابستان ۹۹، ماژول اول اون آماده سرویس دهی خواهد شد. 
مقدس افزود: مجموع سرمایه گذاری نتیکس برای ساخت این دیتاسنتر بالغ بر ۵۰ میلیارد تومان و سرمایه گذاری ابر آروان و فناپ برای تجهیز کامل دیتاسنتر بالغ بر ۲۰۰ میلیارد تومان خواهد بود.
 رونمایی از پلتفرم ابر آروان
وحید اشرفیان و مرتضا خزامی پور؛ استواردار ابر آروان با اجرای یک سناریو زنده نشان دادند که می توان در کم تر از ۱۰ دقیقه با پلتفرم ابر آروان یا PaaS به راحتی یک فروشگاه آنلاین را لانچ کرد. 
به گفته خزامی پور، این محصول در پاسخ به دغدغه های گوناگون زیرساختی توسعه دهندگان است که از خرید تا کانفیگ کردن محیط مورد نیاز و توسعه ی کد روی این بستر می تواند انجام شود. 
 رونمایی Object Storage ابر آروان
احمدرضا ملاپور، شوالیه فناوری ابر آروان درباره عرضه محصول جدید ابر آروان در رایانش ابری، به نام فضای ابری گفت: در دنیای Cloud عکس ها، ویدیوها، فایل های استاتیک وبسایت ها، بک آپ اطلاعات سرورها، آرشیو لاگ فایل ها، نگهداری Image container ها، رپوزیتوری های مخازن شخصی و... به جای نگهداری به روش سنتی، در یک فضای ذخیره سازی ابری نگهداری می شوند.
ملاپور مزیت این فضای ابری آروان نسبت به سایر رقبا را یکپارچگی آن با محصول CDN ابر آروان بیان کرد که به واسطه آن، هر فایلی که در این فضا ذخیره شود، بدون هیچ تنظیمات اضافه ای، از نزدیک ترین نقطه جغرافیایی به کاربران می رسد و دیگر هیچ دغدغه ای برای مدیریت ترافیک و درخواست بالا نخواهد بود. 
 شکل گیری بستر اکوسیستم ابری آروان
کیوان جامه بزرگ؛ رییس هیات مدیره ابر آروان نیز در ادامه این رویداد، با اشاره به تعریف مستقل اجزای یک اکوسیستم که در کنار هم یک کل بزرگ تر را خلق می کنند، گفت: اکوسیستم های دیجیتال مجموعه ای از بازیگران موثر در یک مجموعه کسب وکار دیجیتال هستند که در کنار ارزشی که به تنهایی خلق می کنند، به کمک تعاملات متعدد، ارزش های مشترک جدید و بزرگ تری ایجاد می کنند. این اکوسیستم ها ساخته نمی شوند بلکه با تمهید سازوکارها و توافقات، بهینه می شوند و هم افزایی خلق می کنند. 
جامه بزرگ در ادامه با اشاره به این که شرکت های بزرگی هم چون آمازون، مایکروسافت و گوگل این روزها به پروژه ها و محصولات ابری شان شناخته می شوند، از تلاش ابر آروان برای توسعه اکوسیستم ابری کشور خبر داد که به کمک شرکت ها، تیم ها و توسعه دهنده های بسیاری نیاز دارد. اکوسیستم ابری آروان شامل دو بخش شبکه شرکای ابر آروان و بازارچه ابری یا Marketplace  برای عرضه و فروش محصولات ابری است. 
کیوان جامه بزرگ همچنین با اعلام برگزاری مسابقه ای به نام «ابربازی» در سال آینده، آن را پیش درآمدی برای شکل گیری تیم های استارت آپی در بستر استارت آپ استودیو و توسعه ی ۹۹ محصول پرکاربرد ابری عنوان کرد. 
در این مسابقه، متخصصان در مدت 7 روز محصولات خود را  توسعه خواهند داد که پس از ارزیابی، محصولاتی که استانداردهای مورد نظررا داشته باشند، با جذب سرمایه وارد مرحله شتابدهی سه ماهه یا شش ماهه می شوند و در پایان مسابقه، به سه محصول برتر، در مجموع ۵۰۰میلیون تومان جایزه نقدی پرداخت می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :