آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 266261
تاریخ انتشار : 29 بهمن 1398 12:40
تعداد بازدید : 3149

در یکسال اخیر

۲۱۰۰ میلیارد تومان به شرکت های دانش بنیان تزریق شد

رییس هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: در طول یک سال گذشته سبد خدمات صندوق برای حمایت از شرکت های دانش بنیان تکمیل شده و تاکنون دو هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان به این شرکت ها تزریق شده است.
undefined

فناوران - علی وحدت در افتتاحیه گردهمایی شرکت های دانش بنیان و استارت آپ های صنعت نفت و ارایه نیازهای فناورانه با بیان اینکه صنعت نفت قدیمی ترین صنعت کشور و توسعه دهنده و پیشران اقتصاد کشور است اظهار کرد: توجه به اکوسیستم نوآوری در این بخش ضروری است و وزارت نفت نیز گام های مثبتی در این زمینه برداشته است، بنابراین ما باید داشته های خود را به این حوزه تزریق کنیم، بر همین اساس صندوق نوآوری در سبد خدمات خود از ابزارهای گوناگون چون گرنت برای تحقیق و توسعه تا انواع تسهیلات و بیمه سرمایه گذاری و اوراق نوآوری در بورس را فراهم کرده است.
وی به خرید تضمینی کالا و پارک فناوری به عنوان برخی اقدام های وزارت نفت برای حمایت از شرکت های دانش بنیان پرداخت و گفت: این شرکت ها باید از فرصت رویداد امروز حداکثر بهره را ببرند، ما نیز در صندوق نوآوری با ابزارهای مالی متنوع از آنها حمایت می کنیم.
رییس صندوق نوآوری و شکوفایی با بیان اینکه ابزارهای مالی صندوق به تقویت شرکت های دانش بنیان کمک کرده است گفت: در حال حاضر ۴۸۰۰ شرکت دانش بنیان در کشور وجود دارد و گام بعدی ما باید استفاده از توان بالای این بخش در حوزه نفت و حوزه های دیگر باشد. باید از فرصت رویداد برای شکل گیری اکوسیستم نوآوری استفاده کنیم.  وحدت با بیان اینکه در یک سال گذشته، دو هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان به شرکت های دانش بنیان تزریق شده است، افزود: همچنین هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان ضمانت نامه بانکی برای شرکت های دانش بنیان صادر شده است. وی از وزیر نفت خواست تا در فرصت باقی مانده دولت مسیر هدف‍گذاری شده شرکت های دانش بنیان حوزه نفت را ایجاد کند و گفت: با پیگیری های انجام شده این رویداد سه روزه اثربخشی بیشتری خواهد داشت و کار ما بعد از این سه روز آغاز خواهد شد تا تفاهمنامه ها به قرارداد برسند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :