آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 266323
تاریخ انتشار : 30 بهمن 1398 13:42
تعداد بازدید : 4792

سامسونگ برنده جنجال ویروس کرونا در چین

شرکت های رقیب در تولید سخت افزارهای هوشمند نظیر اپل با مشکل تأخیر در بازگرداندن خط تولید به شرایط عادی هستند و شرکت سامسونگ کره که به جای چین در ویتنام سرمایه گذاری کرده بزرگ ترین برنده این ماجرا بوده است.
undefined

فناوران– رویترز گزارش داد، شرکت سامسونگ کره جنوبی احتمالا یکی از برندگان شروع ویروس کرونا در چین است؛ چراکه در حالی که رقبای این شرکت کره ای نظیر اپل که کارخانه های بزرگی در چین دارند درگیر بازگرداندن خطوط تولید به شرایط عادی هستند، شرکت سامسونگ به طور تقریبا طبیعی در حال انجام فعالیت های خود است.
شرکت سامسونگ به جای اینکه بخش قابل توجهی از تولید خود را مثل اپل در چین متمرکز کند، در ویتنام سرمایه گذاری کرده و نیمی از گوشی های هوشمند خود را در این کشور تولید می کند.
شیوع ویروس کرونا برخلاف آنکه بر فعالیت شرکت های رقیب مانند اپل به شدت اثرگذار بوده، در ویتنام خیلی سروصدا به پا نکرده و تأثیر محدودی را بر فعالیت شرکت سامسونگ داشته است. 
اپل اخیرا اعلام کرده است که نخواهد توانست به هدف گذاری تعیین شده برای شناسایی درآمد در ماه مارس دست یابد که دلیل اصلی آن تأثیر شیوع ویروس کرونا هم بر فروش محصولات و هم بر تولید آنها در چین است.
بخش قابل توجهی از گوشی های اپل در چین تولید می شوند. لذا پیشبینی می شود تولید محصولات اپل به دلیل کمبود ذخایر قطعات با بن بست روبه رو شود. علاوه بر آن تقاضای خرده فروشی نیز مشکل ساز شده است. بسیاری از فروشگاه های رسمی تعطیل هستند. فروشگاه های فعال نیز ساعات کاری خود را کاهش داده اند و مشتریان اندکی دارند. اپل همچنین به کندی فروشگاه های خود را دوباره بازگشایی می کند اما به نظر می رسد این روند به فروش شرکت خسارت می رساند.
شرکت شیائومی چین هم که یکی دیگر از رقبای شرکت سامسونگ در بازار گوشی های هوشمند تفن های همراه است هفته پیش اعلام کرد که شیوع کرونا در فروش محصولات این شرکت در ماه مارس کاهش خواهد یافت. 
علی رغم آنکه شرکت هوآوی چین به عنوان یکی از اصلی ترین رقبای سامسونگ هنوز درباره مشکلات تولید در چین گزارشی ارایه نداده، اما کارشناسان سامسونگ می گویند با توجه به وابستگی هوآوی به بازار چین، این شرکت تأثیرات منفی شیوع ویروس را تجربه خواهد کرد.
بسیاری از شرکت های خارجی و شرکت های چینی روند بازگرداندن خطوط تولید به شرایط عادی را آغاز کردند، اما کمبود کارگر ناشی از محدودیت های کنونی در چین شرایط را برای آنها سخت کرده است.
یک منبع آگاه که در چرخه تأمین قطعا سامسونگ قرار دارد می گوید: شرایط این شرکت کره ای نسبت به رقبا نظیر اپل و هوآوی که از شیوع ویروس کرونا آسیب دیده اند، بهتر است. ما خوشحالیم که توانسته ایم از این خطر دور بمانیم.
منبع: فارس 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :