آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 266324
تاریخ انتشار : 30 بهمن 1398 13:44
تعداد بازدید : 4258

رییس اتاق بازرگانی تهران: دولت دیر تصمیم‌گیری می‌کند

گلایه فعالان اقتصادی از کالاهای مانده در گمرکات

ربیس اتاق بازرگانی تهران با ابراز گلایه فعالان اقتصادی از کالاهای مانده در گمرکات گفت: متاسفانه دولت تصمیم گیری می کند؛ ولی این تصمیمات دیرهنگام خواهد بود.
undefined

فناوران- مسعود خوانساری در جلسه هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران با بیان اینکه دولت در بسیاری از موارد، دیرهنگام تصمیم می گیرد، نمونه این ورود دیرهنگام دولت را در ترخیص خودروهای وارداتی عنوان کرد و گفت: روند ترخیص خودروهای وارداتی با مصوبه جدید هیأت دولت آغاز شده، اما متأسفانه در بسیاری از موارد از جمله لوازم آرایشی و بهداشتی و سایر اقلام، هنوز هم رسوب کالا در گمرکات وجود دارد.
وی افزود: بیش از 10 ماه است که محصولات آرایشی و بهداشتی در گمرکات مانده است و علیرغم پیگیری های دولت، همچنان مشکلات پابرجا است؛ ضمن اینکه کالاهای زیادی هستند که به سرنوشت همین اقلام دچار شده و در گمرکات باقی مانده اند.
به گفته خوانساری، به خاطر کمبود بودجه دولت، فشارهایی از بابت تأمین اجتماعی و مالیات به بنگاه های اقتصادی وارد می شود که این موارد تأثیر منفی در محیط کسب و کار کرده و آنها را نیز دچار مشکل می کند.
رییس اتاق بازرگانی تهران افزود: اگر اکنون فرصت جذب سرمایه گذاری خارجی فراهم نیست، فضای کسب و کار را هم نباید برای سرمایه گذاران داخلی نامساعد کنیم.
وی گفت: هزینه آلودگی هوا بالغ بر ۸ میلیارد دلار در روز برآورد شده است که عمدتاً کشورهای چین، آمریکا و هند بیشترین زیان را می بینند؛ این در حالی است که در چین بالغ بر ۱.۸ میلیون نفر در سال، در هند ۱ میلیون نفر و در کل دنیا ۴.۵ میلیون نفر در دنیا تلفات به ثبت رسیده است.
به گفته خوانساری، در گذشته نگاه به بخش خصوصی مثبت نبود؛ به همین دلیل باید در اقشار مختلف مردم، نفوذ را داشته باشیم؛ به همین دلیل تلاش کرده ایم که با ایفای مسئولیت های اجتماعی کار را پیش بریم.
وی از فعالان اقتصادی درخواست کرد تا در رسانه های مجازی نقش جدی را داشته باشند.
منبع: مهر 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :