آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 266325
تاریخ انتشار : 30 بهمن 1398 13:46
تعداد بازدید : 3178

در سازمان نصر کشور

کمیسیون صادرات نرم افزار و خدمات آغاز بکار کرد

کمیسیون صادرات نرم افزار و خدمات با حضور ریاست سازمان نصر کشور، رسما فعالیت خود را آغاز کرد.
undefined

فناوران - محمد باقر اثنی عشری ضمن تبریک تشکیل کمیسیون صادرات گفت: علی رغم اینکه اقتصاد کشور در سال گذشته رشد منفی را تجربه کرد، طبق اعلام مرکز آمار ایران حوزه IT رشد اقتصادی مثبتی داشته است. همچنین برآورد می شود در سال آینده نیز این رشد مثبت ادامه پیدا کند.
وی ادامه داد: از جمله مولفه هایی که در این رشد اقتصادی بسیار موثر است، توسعه صادرات است. صنعت IT که امروز به عنوان یک صنعت پیشروی اقتصادی در کشور مطرح است، سهم عمده ای از توسعه اشتغال را نیز عهده دار است.
او با بیان اینکه مهمترین مساله امروز صنعت IT تامین و حفظ نیروی انسانی متخصص است، درباره پتانسیل های این کمیسیون اظهار امیدواری کرد و گفت: با توسعه صادرات و در نتیجه فراهم کردن درآمدهای بهتر می توان این مشکل را حل کرد. نظام صنفی رایانه ای یک سازمان کشوری است و فرصت های بسیار خوبی در استان های مرزی برای تبادلات بین المللی وجود دارد. یکی از مشکلاتی که بر سر راه توسعه صادرات داشته ایم، نگاه محلی به تولید و عدم استفاده از ظرفیت های ارتباطی و خدماتی خارجی است. اکنون با استفاده از پتانسیل های موجود در این کمیسیون و همچنین استفاده از ظرفیت ها و ارتباطات نظام صنفی های استانی با کشورهای همسایه، به نتایج خوبی در این مسیر خواهیم رسید.
حسین زارعان رییس کمیسیون نیز با برجسته کردن مواردی چون توجه به پیش کسوتان حوزه، تفکرات آنها و نیز تکیه بر خرد جمعی و سرعت در تصمیم گیری، در شرح برنامه های کمیسیون گفت: تلاش کردیم که کمیسیون یک نهاد کاملا تخصصی باشد و تنها در زمینه صادرات نرم افزار و خدمات فعالیت کند. چند شاخص هم برای کمیسیون در نظر گرفتیم از جمله یک شاخص برای حضور موثر اعضای اصلی کمیسیون و یک شاخص برای ارتباط با هیئت مدیره سازمان. در ادامه هم نحوه بررسی و تقویت این موارد را با دقت بیشتری تدوین خواهیم کرد.
در ادامه اعضای کمیسیون به معرفی خود و فعالیت های صادراتی شان پرداختند.
منبع: نصر تهران


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :