آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 266372
تاریخ انتشار : 3 اسفند 1398 15:50
تعداد بازدید : 3172

عضو هیات رییسه اتاق ایران:

فضای کسب وکار مناسب حلقه مفقوده کارآفرینی است

عضو هیات رییسه اتاق ایران فضای کسب وکار مناسب را حلقه مفقوده کارآفرینی در کشور دانست و گفت: اگر رونق کارآفرینی را می خواهیم، باید به بخش خصوصی بها بدهیم.
undefined

فناوران - کیوان کاشفی با بیان تشدید تحریم ها، اظهار کرد: این فشارها در سطوح مختلف اقتصادی، مالی، بانکی، صنعتی، تجاری، بهره وری و ... تاثیراتی در کشور داشته است.
وی ادامه داد: بعد از مطالعاتی که درباره این مشکلات و پیامدهای آن انجام شد و به استحضار مقام معظم رهبری رسید، شاهد ابلاغ سیاست های اقتصاد مقاومتی از سوی ایشان بودیم که چارچوب برنامه های بلندمدت و میان مدت اقتصادی کشور را تعیین کرده است.
رییس اتاق کرمانشاه با بیان اینکه این سیاست ها بر اساس شرایط فعلی کشور و با نگاه به آینده است و در منشور 40 سال دوم انقلاب نیز اشاراتی به آن شده، گفت: سیاست های اقتصاد مقاومتی به ستون فقراتی برای برنامه ریزی های اقتصادی کشور تبدیل شد و هر برنامه اقتصادی دیگری که در کشور تدوین می شود باید با محوریت همین سیاست ها باشد.
کاشفی هدف از تدوین و ابلاغ سیاست های اقتصاد مقاومتی را ایستادگی در برابر هجمه ها و تکانه هایی دانست که دولت های خارجی به ما وارد می کنند و یادآور شد: اگرچه نمی توان تاثیر این فشارها را به صورت 100درصد مهار کرد، اما با پیروی از این سیاست ها می توان اثرات این فشارها را کاهش داد.
وی معتقد است، سیاست های اقتصاد مقاومتی تاکنون تاثیر خوب خود را در بسیاری از بخش ها نشان داده، به گونه ای که اکنون با وجود همه فشارها و مشکلاتی که داریم، کمبود اساسی در کالاهای مورد نیاز کشور وجود ندارد.
وی یکی از مهمترین مواردی که در سیاست های اقتصاد مقاومتی به آن تاکید شده را توجه به حوزه کارآفرینی دانست و گفت: خوشبختانه طی سال های اخیر به موضوع کارآفرینی به خوبی پرداخته شده و فرهنگ آن نیز بین مردم جا افتاده است.
عضو هیات رییسه اتاق ایران معتقد است، با جا افتادن این فرهنگ، امروز کمتر کسی را در کشور می بینیم که به دنبال راه اندازی کسب و کار جدید در هر شکل و اندازه نباشد.
وی بر لزوم بهبود فضای کسب و کار به عنوان یک حلقه مفقوده، برای توسعه کارآفرینی تاکید کرد.
منبع: اتاق ایران


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :