آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 266395
تاریخ انتشار : 4 اسفند 1398 13:38
تعداد بازدید : 4817

همراه اول پیشتاز رتبه بندی در سامانه نت سنج پلاس

بر اساس گزارش نت سنج پلاس، کیفیت اینترنت اپراتور اول ارتباطی نسبت به سایر اپراتورها «خوب» و میزان پوشش دهی آن در شهر تهران 85 درصد گزارش شده که بالاترین جایگاه در بازار رقابتی است.
undefined

فناوران- به گفته وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ، کارشناسان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در دو سال گذشته ۱۳۴۲ شهر ایران، جاده ها و محله ها سر زده و وضعیت پوشش دهی و سرعت اینترنت این مناطق را پایش کرده و با نصب ۶۰۰۰ سنسور در شبکه به صورت آنلاین کیفیت اینترنت اپراتورهای مختلف را رصد می کنند و این اطلاعات را به همراه شکایاتی که در سامانه ۱۹۵ ثبت شده را در وبسایت نت سنج پلاس قرار می دهد و آن را به روز رسانی می کند. 
بنا بر اطلاعات سایت نت سنج پلاس وضعیت و کیفیت شبکه، پوشش اپراتورها، میزان سرعت، شکایات مردم در هر منطقه، خدمات اپراتوری در حوزه اینترنت را بررسی می کند و وضعیت اپراتورها در بخش موبایل و تلفن ثابت را نمایش می دهد. از این رو در این گزارش عملکرد برخی اپراتورها را بر مبنای اطلاعات سایت نت سنج پلاس که یک هفته فعالیت خود را آغاز کرده ارزیابی و تحلیل می شود.
در بخش وضعیت پوشش؛ همراه اول در 73 درصد استان تهران دارای پوشش خوب، 14 درصد پوشش متوسط، 4 درصد پوشش ضعیف و 7 درصد فاقد پوشش است و در شهر تهران میزان پوشش خوب این اپراتور به 85 درصد، پوشش متوسط به 10 درصد و پوشش ضعیف 2 درصد و فاقد پوشش به 1 درصد رسیده است.
براساس داده های سنج پلاس، ایرانسل در 80 درصد استان تهران دارای پوشش خوب، 10 درصد پوشش متوسط، 3 درصد پوشش ضعیف و 5 درصد فاقد پوشش است و در شهر تهران میزان پوشش خوب این اپراتور به 83 درصد، پوشش متوسط به 11 درصد و پوشش ضعیف 3 درصد و فاقد پوشش به 1 درصد رسیده است. همچنین رایتل در 45 درصد استان تهران دارای پوشش خوب، 2 درصد پوشش متوسط و 50 درصد فاقد پوشش است و در شهر تهران میزان پوشش خوب این اپراتور به 87 درصد، پوشش متوسط به 4 درصد و فاقد پوشش به 7 درصد رسیده است. از نظر کیفیت اینترنت در بخش کاربران تجاری، بازی، تماس اینترنتی و وبگردی به ترتیب اپراتور همراه اول ، رایتل و ایرانسل بهترین رتبه ها را دارند و در بخش دانلودهای حجیم به ترتیب اپراتور همراه اول، ایرانسل و رایتل بهترین رتبه ها را دارند.
بخش دیگری از ارزیابی سایت نت سنج پلاس مربوط به شکایت های مردمی از اپراتورهاست که به سامانه 195 منعکس می شود و در قالب داده ها در سایت سنج پلاس به نمایش گذاشته می شود، بر مبنای داده های این سایت سه نوع شکایت از اپراتورها در سایت قرار دارد که نخستین آن مربوط به عدم آنتن دهی شبکه است که به نسبت هر 100 هزار مشترک وضعیت سه اپراتور اصلی در استان تهران به این شرح است که به ترتیب شاخص رایتل 4.15، ایرانسل 4.02 و شاخص همراه اول 3.62 است که به هر اندازه که شاخص بالاتر باشد به معنی تعداد شکایت های بالاتر از اپراتور است که در بخش آنتن دهی رایتل بیشترین شکایت را در سطح استان برای عدم آنتن دهی دارد و همراه اول کمترین شکایت.
منبع: موج 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :