آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 266406
تاریخ انتشار : 4 اسفند 1398 14:2
تعداد بازدید : 5041

اپل آیفون تمام شیشه ای می سازد

کمپانی اپل پتنت ساخت یک آیفون تمام شیشه ای که تمام وجوه آن حساس به لمس هستند را ثبت کرد.
undefined

فناوران- غول فناوری کوپرتینو به دنبال راه های مختلف برای ایجاد نوآوری و ابتکار در طراحی آیفون است. به گزارش AppleInsider، اپل پتنت جدیدی را از یک آیفون تمام شیشه ای که تمام سطوح آن -از سطوح جلو و پشت گرفته تا هر چهار وجه گوشی- حساس به لمس هستند، ثبت کرده است. این پتنت که «دستگاه الکترونیک با محفظه شیشه ای» نام دارد، نشان می دهد که چنین دستگاهی چه ظاهری داشته و چگونه کار خواهد کرد.
به استناد پتنت ثبت شده، این دستگاه از طراحی متعارف و معمول گوشی هوشمند لمسی فاصله می گیرد و در عوض، محفظه ای دارد که از شیشه برای مشخص کردن وجه های مختلف دستگاه استفاده می کند. در چنین مواردی، این محفظه ممکن است از لحاظ بصری و تاکتیکی یکپارچه به نظر برسد گویی که تمام آن از یک قطعه شیشه واحد تشکیل شده هرچند که ممکن است در واقع از هم چسبانده شدن چند تکه شیشه جداگانه ساخته شده باشد.
این بدان معنا است که به جای طراحی معمول گوشی های موبایل که به آن عادت کرده ایم، این آیفون جدید یک رابط تمام شیشه ای خواهد داشت که به طور یکدست و یکپارچه به دور آن پیچیده می شود و با حذف لبه های موجود فرم گردتری به دستگاه می دهد.
به علاوه این دستگاه تمام شیشه دارای چندین وجه است که امکان استفاده ازعملکردها و کاربردهای جدیدی را تسهیل یا فعال می کند که با استفاده از گوشی های معمولی ممکن نبودند. به عنوان نمونه، ممکن است شیشه پشت نمایشگر و شیشه های کناری شفاف باشند که به دستگاه  امکان نمایش صحنه هایی را می دهد که از طرفین و یا پشت گوشی قابل مشاهده هستند. اگرچه اپل هنوز هم قصد دارد تا طبق روال از قسمت جلویی دستگاه به عنوان نمایشگر اصلی استفاده کند، اما همزمان از پنج وجه دیگر نیز به عنوان سطوح اضافی برای ورود و نمایش اطلاعات استفاده خواهد کرد. این طرح جدید از نمایش خروجی های گرافیکی چون عکس ها بر روی تمام وجه های آیفون گرفته تا تخصیص دکمه های کنترل لمسی برای ولوم، روشن و خاموش کردن وای-فای و فعال و غیرفعال کردن حالت هواپیما، کاربرد دارد.
البته هنوز نمی توان تصور کرد که چگونه ممکن است یک گوشی هوشمند که تمام ابعاد آن به لمس حساس هستند را بدون این که تصادفا برنامه ای را باز یا بسته کرد، در دست گرفت. اما به هر روی اپل تنها شرکتی است که می تواند چنین ایده ای را به حقیقت تبدیل کند.
منبع: ایرنا


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :