آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 266409
تاریخ انتشار : 4 اسفند 1398 14:6
تعداد بازدید : 4775

چین، سردمدار بازار گوشی های 5G

بازار چین نیمی از تقاضا و فروش گوشی های هوشمند 5G در سال ۲۰۱۹ را تشکیل داده است.
undefined

آی تی من- بر اساس آمار و گزارش های منتشر شده از سوی کارشناسان و تحلیلگران فعال در موسسه تحقیقاتی کانترپوینت، کاربران چینی ۴۸ درصد از تقاضا و فروش گوشی های هوشمند با قابلیت پشتیبانی از نسل پنجم اینترنت همراه موسوم به شبکه 5G  را در سال ۲۰۱۹ میلادی به خود اختصاص داده است.
در طول یکی دو سال اخیر شرکت های تولیدکننده موبایل بسیاری به سمت و سوی توسعه و تولید گوشی های هوشمند با قابلیت پشتیبانی از شبکه نسل پنجم اینترنت روی آورده اند.
بر اساس این آمارها، هواوی و آنر در سال گذشته موفق شدند ۷۴ درصد از بازار گوشی های هوشمند 5G  را به خود اختصاص دهند. این در حالیست که سهم سامسونگ به عنوان نخستین برند پرفروش و محبوب موبایل در جهان، در بازار گوشی های 5G  تنها ۴۰ درصد ثبت و گزارش شده است.
از آنجایی که بازارهای جهانی موبایل در سال های گذشته با رکود بی سابقه ای مواجه شده است، حالا به نظر می رسد که کارشناسان و تحلیلگران فعال در حوزه فناوری پیش بینی کرده اند که سهم فروش گوشی های مجهز به فناوری شبکه 5G  از ۰.۵ درصد در سال ۲۰۱۹ میلادی به ۲۶ درصد در سال ۲۰۲۳ میلادی افزایش پیدا خواهد کرد و این بدان معناست که آینده موفقیت آمیز و روشنی پیش روی گوشی های هوشمند مجهز به این فناوری قرار دارد و شبکه نسل پنجم اینترنت همراه نیز در سال های آینده با پیشرفت و توسعه قابل توجهی روبرو خواهد شد.
از آنجا که اخبار نسل جدید اینترنت 5G  در گوشه و کنار جهان منتشر شده و کاربران بسیاری نیز در انتظار اجرای آن هستند، کشورهای زیادی با همکاری بزرگترین اپراتورهای اینترنت و غول های فناوری در جهان درصدد برقراری این نسل جدید از اینترنت اند.
البته برخلاف آنکه اخبار بسیاری مبنی بر ارایه و عرضه زودهنگام گوشی های هوشمند مجهز به پشتیبانی از نسل پنجم اینترنت پرسرعت 5G در فضای مجازی منتشر شده و گوشی های مجهز به این فناوری جدید روانه بازارهای جهانی شده اند، هنوز به نظر می رسد که زیرساخت های لازم برای برقراری همگانی و عرضه عمومی آن در بسیاری از کشورهای جهان با کندی روبرو شده است و روند پرسرعت و صعودی نداشته است.
اما با همه این تفاسیر، بر اساس گزارش سایت gsmarena، با توجه به آنکه شرکت های تولیدکننده موبایل متعددی به سمت و سوی تولید، توسعه و عرضه محصولاتی که قابلیت پشتیبانی از شبکه 5G را دارند، روی آورده اند، به نظر می رسد که آینده درخشان پیش روی محصولات مجهز به شبکه 5G قرار دارد و در سال های آینده، آنها سهم قابل توجهی از بازارهای جهانی را به خود اختصاص خواهند داد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :