آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 266557
تاریخ انتشار : 13 اسفند 1398 16:25
تعداد بازدید : 3146

توجه به الگوی اقتصادی فنلاند در حوزه کسب وکارهای نوین رهگشا است

غلامحسین جمیلی، عضو هیات رئیسه اتاق ایران می گوید: امروز ایران نیاز دارد از فرصت ها، مدل های موفق الگوبرداری کند. در حوزه کسب وکارهای نوین، تکنولوژی حوزه آب و انرژی می توانیم با فنلاند همکاری داشته باشیم و از الگوی توسعه ای آن ها بهر برداری کنیم.
undefined

فناوران- اقتصاد ایران نیاز به بررسی و تحلیل وضعیت موجود، تدوین استراتژی های مناسب برای رسیدن به الگوی توسعه، مطالعه الگوها و مدل های اقتصادی موفق و مدل سازی مناسب و بهره گیری از تجربه های موفق دنیا را دارد؛ یکی از این الگوهای اقتصادی موفق، اقتصاد و الگوی اقتصادی کشور فنلاند است.
جمیلی ادامه می دهد: کشور فنلاند در بسیاری از ارزیابی های بین المللی در حوزه ها و شاخص های متعدد رتبه خوب و قابل قبولی را کسب کرده است؛ این شاخص های تک رقمی نشان می دهد که الگوی این کشور در اقتصاد و حوزه های دیگر توسعه ای می تواند مورد بهره برداری و توجه قرار گیرد. وقتی کشوری توانسته در شاخص های مختلف در دنیا رتبه خوبی کسب کند و خود را با عنوان اقتصاد برجسته و متمایز با اقتصادهای دیگر معرفی کند، حتما زیرساخت ها، مسیرهای متعدد رسیدن به آن هدف و همراهی ارکان متعدد اجتماعی از مردم تا ساختارهای سیاست گذاری را به شکل پویا دارد، تا به آن دستاورد موفقیت آمیز برسد.
به گفته جمیلی، امروز ایران نیاز دارد از فرصت ها و مدل های موفق الگوبرداری کند. با توجه به رویه های رقابت پذیری و مزیت های اقتصاد ایران در داخل باید فرصت های تازه برای فعالان بخش های مختلف ایجاد شود. تصور ما بر این است توجه به الگوی اقتصادی فنلاند در حوزه کسب وکارهای نوین و بنگاه های اقتصادی می تواند برای اقتصاد ایران رهگشا باشد.
 عضو هیات رئیسه اتاق ایران تاکید می کند: بخش عمده ای از رویدادهای بین المللی در حوزه استارتاپ ها نشان می دهد که استارتاپ ها در مرحله ایجاد یا پویایی در کشور فنلاند در حال تحول هستند. رویدادی تحت عنوان «اسلش» هر ساله در فنلاند برگزار می شود، که کانون توجه خیلی از سرمایه گذاران و شرکت های سرمایه گذاری مخاطره پذیر، فارغ التحصیلان و دولت ها و خیلی از ذی نفعان اقتصادی دنیاست و آن را به عنوان فرصتی استثنایی مورد تاکید و توجه دارند.
 به گفته جمیلی یکی از فرصت های برجسته در حوزه روابط کاری با فنلاند همراهی با رویدادهایی این چنین و شناسایی فرصت هایی برای شاخص های حوزه استارت آپی کشور است.
او به آمار شرکت های استارتاپی در ایران نگاهی می اندازد و می گوید: رنکینگ بین المللی، تعداد شرکت های موفق و مقایسه آن با شرکت های استارتاپی کشورهای منطقه نشان می دهد ایران استعداد و جایگاه خوبی را در این حوزه در سال های گذشته به دست آورده است.
منبع: اتاق ایران


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :