آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 267104
تاریخ انتشار : 18 فروردین 1399 19:10
تعداد بازدید : 3126

عضو هیات رییسه اتاق ایران:

توسعه اقتصاد دیجیتال از فرصت ‎ های بحران کرونا است

غلامحسین جمیلی، عضو هیات رئیسه اتاق ایران معتقد است در کنار همه تهدیدهای ویروس کرونا، کسب وکارها باید به دنبال دنیای جدیدی از فعالیت باشند، این شرایط قبلا خیلی مورد توجه نبود. جمیلی این فرصت های جدید را استفاده از بسترهای ICT، فناوری اطلاعات، اقتصاد دیجیتال و خدمات آنلاین در عرضه و تقاضا می داند، شرایطی که می تواند در دل خود تحول عظیمی در توزیع و تولید به همراه داشته باشد.
undefined

فناوران- غلامحسین جمیلی گفت: شیوع ویروس کرونا به منزله یک بحران سلامت جسمی و بهداشت اجتماعی را تهدید می کند، از طرف دیگر ابعاد آن به ساحت های دیگر چون اقتصاد، سیاست، فرهنگ، آداب و رسوم، سنت ها و جامعه هم رسیده است.
جمیلی در کنار همه تهدیدهای ویروس کرونا از فرصت هایی می گوید که کسب وکارها در شرایط بحرانی می توانند چشم به آن بدوزند و به دنبال آن بروند. اگر شیوع این ویروس شرایط فعلی اقتصاد کشور را تهدید می کند، اما در کنار آن افق گشایی هایی هم دارد. حالا کسب وکارها باید به دنبال دنیای جدیدی از فعالیت خود باشند و این شرایط شاید تا قبل از این خیلی مورد توجه نبود.
او این فرصت های جدید را استفاده از بسترهای ICT، فناوری اطلاعات، اقتصاد دیجیتال و خدمات آنلاین در عرضه و تقاضا می داند، شرایطی که می تواند در دل خود تحول عظیمی به همراه داشته باشد.
به گفته جمیلی، اگر تا قبل از این به اقتصاد دیجیتال، کسب و کارهای نوین، استفاده از ابزارهای اینترنتی در کسب و کارها کمتر توجه می شد الان این فرصت طلایی می تواند حوزه توزیع و حتی تقاضا را دچار تحولی عظیم سازد؛ برای همین معتقدم که این بحران در دل خود فرصت آفرینی هایی دارد به شرط اینکه ما از آن بهره بگیریم.
وی تاکید کرد که استفاده بهینه از این فرصت، نیازمند یک بازار کار هوشمند، انعطاف پذیر، مولد و پایدار است؛ که چشم به افق ها بگشاید و البته برای آینده خود گام های استواری بردارد و در حل مشکل امروزی دست از تلاش برندارد.
جمیلی ادامه داد: با توجه به اینکه امسال توسط مقام معظم رهبری به سال «جهش تولید» نام گذاری شده ما باید به الزامات این جهش هم توجه داشته باشیم؛ برای همین من به استفاده از فرصت ها، دیجیتالی شدن بخش هایی از اقتصاد به خصوص حوزه توزیع اشاره می کنم؛ البته برخی حتی از دگرگونی اقتصاد جهان در سایه وابستگی تولید به اتوماسیون سخن می گویند.
منبع: اتاق آنلاین


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :