آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 267129
تاریخ انتشار : 19 فروردین 1399 13:15
تعداد بازدید : 3114

توصیه ‏های سازمان نظام صنفی رایانه ای برای مدیریت کسب و کار در شرایط شیوع ویروس کرونا

سازمان نظام صنفی رایانه ای با توجه بروز شرایط اضطراری ناشی از شیوع ویروس کرونا و به منظور کمک به فعالان برای مدیریت کسب و کارها در این مقطع زمانی بر اساس قوانین و دستورالعمل های بالادستی دولتی، مواردی را به عنوان توصیه مطرح کرده و از شرکت های عضو خواسته است تا این موارد را مد نظر قرار دهند. توصیه ‏های سازمان نظام صنفی رایانه ای برای مدیریت کسب و کار در شرایط شیوع ویروس کرونا
undefined

فناوران- بنا به اعلام نصر کشور، با توجه به تنوع کسب و کارهای حوزه فناوری اطلاعات و تنوع مشاغل آن، توصیه می شود حداکثر دورکاری رعایت و برنامه ریزی های لازم برای تحقق آن انجام شود. تلاش شود که شرکت با ایجاد زیرساخت های لازم و مناسب برای دورکاری پرسنل (علی الخصوص برای سالمندان و افراد دارای بیماری های زمینه ای)، همه یا بخشی از وظایف محوله آنها را تا سرحد ممکن به شکل دورکاری و/یا شیفتی برنامه ریزی کرده و آنها را به دورکاری تشویق کنند. در هر حال، رعایت مواردی مانند فاصله گذاری الزامی است.
این سازمان افزوده است: تصمیم گیری در خصوص شروع یا عدم شروع فعالیت و همچنین روش شرکت در این شرایط، حسب نوع کسب و کار توسط مدیریت ارشد شرکت (بر اساس موارد اشاره شده) اخذ و اعلام می شود.
همچنین توصیه می شود با توجه به حیاتی و زیرساختی بودن خدمات فاوا برای ادامه فعالیت های اقتصادی و اجتماعی، به ویژه در شرایط بحرانی کنونی، توصیه شود که کسب ‏و کارهای ارائه ‏دهنده خدمات، برنامه ‏ریزی فعالیت‏ های خود را با رعایت اصل «استمرار کسب‏وکار» انجام داده، به گونه ‏ای که به زنجیره فعالیت ‏های اقتصادی و اجتماعی وابسته کمترین تاثیر منفی منتقل شود.
علاوه بر این، استفاده از تجارب دیگر شرکت‎های داخلی و همچنین توجه به الگوهای شرکت‎های جهانی در این مسیر بسیار سودمند است.
سازمان نظام صنفی رایانه‎ای همچنین اعلام کرده که به زودی بخشی از پرتال خود را به انعکاس این تجارب اختصاص داده تا مستندات گردآوری شده برای همگان قابل دسترس باشد.
این سازمان با عنایت به فراخوان پیشین، مجددا از اعضا درخواست کرده که مشکلات کسب ‏و کاری خود ناشی از بحران کرونا را به دبیرخانه منعکس کنند تا جمع ‏بندی شده و از طریق مراجع ذی‏ ربط پیگیری شود.
نصر کشور اعلام کرده که اعضای شاخه فروشگاهی تابع دستورالعمل های وضع شده توسط اتاق اصناف خواهند بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :