آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 267151
تاریخ انتشار : 19 فروردین 1399 17:38
تعداد بازدید : 4728

رابط کاربری EMUI عمر باتری را افزایش می دهد

هواوی قابلیت جدیدی را به رابط کاربری EMUI اضافه کرده که با یادگیری رفتار کاربر و به مدد فناوری هوش مصنوعی، باعث افزایش عمر باتری و ارتقا عملکرد آن می شود.
undefined

فناوران - امروزه گوشی های هوشمند تبدیل به ابزاری تاثیرگذار در زندگی دیجیتال ما شده اند. در دوران فعلی که یک بیماری فراگیر و با ابعادی جهانی بر زندگی ما سایه افکنده است، کاربران بسیاری مجبور شده اند تا وقت بیشتری را در منزل بگذرانند. به همین علت، استفاده از گوشی های هوشمند رشد محسوسی داشته و به همین نسبت تعداد دفعات شارژ گوشی نیز افزایش پیدا کرده است. در حالی که تکرار فرآیند شارژ و تخلیه باتری، امری مضر برای سلامت باتری است.
در این راستا و به منظور افزایش طول عمر باتری، هواوی قابلیت جدیدی را رونمایی کرده که «حالت شارژ هوشمند» یا Smart Charging Mode  نام دارد. این قابلیت که در حال حاضر در گوشی های هوشمندی نظیر سری Huawei Mate 30 در اختیار کاربران قرار گرفته، در رابط کاربری EMUI ادغام شده و به تدریج برای مدل های دیگر نیز عرضه خواهد شد.
یکی از عواملی که تأثیر مستقیم روی عملکرد باتری دارد، شارژ شدن بیش از حد آن است. اگر می خواهید باتری گوشی هوشمند شما حتی پس از استفاده بلند مدت و شارژهای پیاپی نیز سالم باقی بماند، از قرار دادن گوشی در شارژ به مدت طولانی بپرهیزید.
قابلیت جدید شارژ هوشمند در محصولات هواوی سلامت باتری گوشی شما را با بهره بردن از فناوری هوش مصنوعی تضمین می کند. با فعال سازی این حالت حتی در صورتی که گوشی برای مدت طولانی به شارژر متصل باشد باتری آن، فراتر از زمان مورد نیاز شارژ نخواهد شد و قابلیت شارژ هوشمند هواوی اجازه نمی دهد باتری برای مدت طولانی به صورت شارژ شده، همچنان متصل به شارژر باقی بماند.
با فعال سازی این قابلیت، در هنگام شارژ باتری و در هنگام شارژ، با رسیدن میزان شارژ به ۸۰ درصد، فرآیند پرشدن باتری با سرعت پایین تری ادامه پیدا می کند. هوش مصنوعی موجود در این نرم افزار رفتار کاربر در استفاده از گوشی و روش شارژ کردن باتری آن را به مرور زمان فرا گرفته و زمان و سرعت بهینه برای رسیدن گوشی به شارژ 80 درصد را محاسبه می کند. بنا بر تحقیقات   متخصصان هواوی، باتری های لیتیوم یونی از استانداردهای متفاوتی در طول عمر برخوردارند. البته اگر مایلید باتری شما با همان سرعت سابق و بیشتر از ۸۰ درصد شارژ شود، کافی است این قابلیت را از بخش تنظیمات گوشی غیرفعال کرده و سپس با پر شدن باتری مجددا آن را فعال کنید.
بنا بر اعلام هواوی EMUI Smart Charging Mode تاثیر چشم گیری روی عمر باتری گوشی های هوشمند خواهد داشت. این قابلیت به تدریج برای گوشی های دیگر هواوی هم عرضه خواهد شد؛ اما هنوز زمان دقیقی برای انتشار آن اعلام نشده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :