آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 267317
تاریخ انتشار : 26 فروردین 1399 16:26
تعداد بازدید : 4746

7 گوشی هوآوی صدرنشین لیست هوش مصنوعی

هفت گوشی هوشمند از خانواده گوشی های هوآوی در صدر رده بندی AI-Benchmark قرار گرفتند. این آزمون توسط دانشگاه ETH زوریخ روی تمامی گوشیهای موجود در بازار انجام شده است.
undefined

فناوران - آزمون های انجام شده روی گوشی های هوشمند یا همان «بنچمارک ها» (Benchmark)، معیاری هستند که توانایی مؤلفه های سخت افزاری و تعامل آن ها با نرم افزار را بررسی می کنند. به عنوان مثال قدرت پردازنده اصلی، توانایی پردازشگر گرافیکی، سرعت انتقال اطلاعات توسط حافظه رم یا سرعت خواندن و نوشتن اطلاعات در حافظه گوشی مورد بررسی قرار می گیرند. حتی ممکن است عملکرد اکوسیستم نرم افزاری و رابط کاربری محصول نیز در این آزمون سنجیده شود.
استفاده روزافزون از هوش مصنوعی به عنوان یکی از پیشرفته ترین فناوریها در گوشی های هوشمند، باعث شده اپلیکیشن های تست هوش مصنوعی یا سرویس های «بنچمارک» آن، روز به روز و هم پای این فناوری رشد کرده و قابلیت های مدرن این فناوری را به بوته آزمایش بگذارند؛ AI-Benchmark یکی از همین برنامه ها است. 
 AI-Benchmark: چالشی مدرن بر پایه هوش مصنوعی
آزمون های انجام شده توسط AI-Benchmark شامل ۲۱ تست در حوزه های بینایی کامپیوتری و هوش مصنوعی است. این آزمون ها توسط شبکه های عصبی موجود روی گوشی های هوشمند انجام می شوند. در این آزمون، عملکرد هوش مصنوعی گوشی از ۵۰ جنبه متفاوت بررسی و سطح عملکردش ارزیابی می شود. 
از جمله این بررسی ها می توان به آزمون تشخیص سوژه، تشخیص چهره، عملکرد در اجرای بازی های مختلف، رفع تار شدن عکس ها، شبیه سازی افکت بوکه (حالتی از عکاسی که در آن فقط بخشی از تصویر واضح است) و بررسی محدودیت های حافظه گوشی در پردازش های سنگین اشاره کرد. 
پیشتازی محصولات خانواده هوآوی 
هوآوی از مدت ها پیش تمرکز ویژه ای روی استفاده از هوش مصنوعی در محصولات خود داشته است. متخصصان این شرکت در بخش های مختلفی از این فناوری استفاده کرده تا تجربه متفاوتی را در اختیار کاربران قرار دهند. در بخش هایی مانند مدیریت استفاده از حافظه، یادگیری عادات کاربر در به کارگیری گوشی و مدیریت مصرف انرژی، تاثیر استفاده از هوش مصنوعی در گوشی های هوآوی به خوبی قابل مشاهده است. اوج استفاده از این فناوری در بخش دوربین گوشی به چشم می آید. تشخیص سوژه، اعمال بهترین تنظیمات نوری و رنگی، ایجاد افکت های بوکه و... نمونه هایی از توانایی هوش مصنوعی در این بخش به حساب می آیند. 
شاید وجود همین موارد باعث شده تا هفت گوشی برتر لیست AI-Benchmark متعلق به برند هوآوی باشند. در این لیست، گوشی پرچمدار هوآوی یعنی Huawei P40 با مجموع امتیاز ۱۰۲۰۶۵ با اختلاف از سایر گوشی ها، صدرنشین است. پرچمداری که مدت زیادی از معرفی آن نمی گذرد و هوآوی در بخش ویرایشگر گالری آن، به شکلی خلاقانه از هوش مصنوعی استفاده کرده است. 
 در جایگاه دوم Huawei Mate 30 Pro 5G قرار گرفته و با ثبت امتیاز ۷۶۲۰۶، علاوه بر سازگاری با فناوری ارتباطی 5G، در بخش هوش مصنوعی هم کارآیی فوق العاده ای را ثبت کرده است. پس از این دو محصول، گوشی V30 Pro 5G «آنر» با امتیاز ۷۶۱۲۰ جایگاه سوم را به خود اختصاص داده است. 
جایگاه های چهارم تا هفتم به ترتیب در اختیار گوشی های Huawei Mate 30 5G، Huawei Mate 30، «آنر»  30s و Huawei Mate 30 Pro قرار گرفته. امتیاز ثبت شده برای این گوشی های هوشمند نیز به ترتیب برابر با ۷۵۵۲۴، 61560، ۶۰۸۴۳ و ۶۰۷۴۸ است. 
این بنچمارک ها با فعال بودن قابلیت عملکرد سطح بالا (Performance Mode) در گوشی ها مورد ارزیابی قرار گرفته اند. قابلیتی که استفاده حداکثری از توانایی سخت افزاری و نرم افزاری گوشی های خانواده هوآوی را امکان پذیر
 می کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :