آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 267367
تاریخ انتشار : 30 فروردین 1399 14:51
تعداد بازدید : 3102

مدیرعامل شهرک‎های صنعتی تهران:

تسهیلات دولت برای صنایع کرونازده ناکافی است

مدیرعامل شرکت شهرک‎های صنعتی استان تهران گفت: اغلب تولیدکنندگان معتقدند مشوق ها و تسهیلاتی که دولت برای واحدهای آسیب دیده از کرونا در نظر گرفته ناکافی، بسیار کم و همینطور به موقع نیست.
undefined

فناوران - صابر پرنیان در برنامه رهیافت رادیو اقتصاد اظهار کرد: قرار بر این است که دولت ۷۵ هزار میلیارد تومان در قالب تسهیلات کم بهره با نرخ ۱۲ درصد به واحدهای حوزه صنف و صنعت پرداخت کند تا بتوانند نیروهای انسانی خود را حفظ کنند.
وی افزود: هنوز دستورالعمل اجرایی این تسهیلات تدوین و ابلاغ نشده، اما واضح است این تسهیلات نمی تواند آسیبی که کرونا به صنایع، واحدهای تولیدی، اصناف و دیگر بنگاه های اقتصاد وارد کرده جبران کند.
مدیر عامل شرکت شهرک‏های صنعتی استان تهران با بیان اینکه کرونای اقتصادی وحشتناک تر، خسارت بارتر و آسیب زننده تر از کرونای سلامت خواهد بود، گفت: اغلب تولیدکنندگان، صنعتگران و کار آفرینان و فعالان اقتصادی معتقدند که مشوق ها و تسهیلاتی که دولت در نظر گرفته برای واحدهای کرونا زده ناکافی، بسیار کم و همینطور به موقع نیست. پرنیان با بیان اینکه برخی کمک ها خوب است اما به موقع عملیاتی نمی شود، اظهار کرد: انتظار تولیدکنندگان این است که دستورالعمل های این تسهیلات هرچه سریع تر نهایی و ابلاغ شود.
وی با بیان اینکه با شیوع کرونا همه مردم ملاحظه کردند و هیچ کمبودی به لحاظ تامین انواع کالا بویژه ارزاق و مایحتاج عمومی در کشور ایجاد نشد، این عوامل را نشان دهنده توانمندی بسیار بالای تولید در کشور توصیف کرد و گفت: در حال حاضر برخی از واحدهای صنعتی در اثر شیوع کرونا با دپوی تولید کالا مواجه هستند، چون امکان عرضه وجود ندارد و از طرف دیگر برخی از واحدهای صنعتی با کمبود مواد اولیه مواجه هستند و واحدهای صادرات کننده محصولات نیز در اثر شیوع ویروس کرونا با مشکلات عدیده ای مواجه شده اند
پرنیان همچنین با بیان اینکه، گفتمان و نگاه مشترک در کشور برای رونق و جهش تولید با تکیه بر توان داخلی ایجاد شده، گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت برای تحقق شعار سال برنامه ریزی خود را در قالب هفت محور عمده و ۴۰ برنامه معطوف کرده است و تمامی زیرساخت های لازم برای جهش تولید در کشور به خوبی فراهم است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :