آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 268450
تاریخ انتشار : 1 اردیبهشت 1399 12:47
تعداد بازدید : 3985

رییس کنفدراسیون صادرات ایران مطرح کرد:

پیشنهاد استرداد ۵۰ درصدی مالیات بر ارزش افزوده صادرکنندگان

رییس کنفدراسیون صادرات ایران پیشنهاد داد که سازمان امور مالیاتی و بانک مرکزی با کسب مجوز، دست کم ۵۰ درصد از مالیات بر ارزش افزوده صادرکنندگان در سال ۹۸ را به طور علی الحساب به صادرکنندگان بازگردانند.
undefined

فناوران- لاهوتی درباره تعیین تکلیف نحوه استرداد مالیات بر ارزش افزوده صادرکنندگان در سال ۹۸ گفت: بانک مرکزی هنوز نحوه بازگشت ارز حاصل از صادرات در سال ۹۸ را تعیین تکلیف نکرده است ولی به نظر می رسد با توجه به جلسات اخیری که برگزار شد، ظرف هفته های آینده دستورالعمل این موضوع ابلاغ شود.
او ادامه داد: سازمان امور مالیاتی اعلام آمادگی کرده است که ظرف مدت یک ماه پس از ابلاغ دستورالعمل بازگشت ارز حاصل از صادرات در سال ۹۸، استرداد مالیات بر ارزش افزوده صادرکنندگان را اجرا و پرداخت ها را آغاز کند.
رییس کمیسیون تسهیل تجارت و توسعه تجارت اتاق تهران اظهار داشت: در شرایط فعلی بنگاه های تولیدی به شدت با کمبود نقدینگی روبه رو هستند و اخذ تسهیلات در شرایط فعلی بسیار دشوار است.
رییس کنفدراسیون صادرات ادامه داد: بیشتر بنگاه های تولیدی در ۲ ماه گذشته حقوق، دستمزد و عیدی کارمندان و کارگران خود را بعلاوه هزینه های بیمه اجتماعی پرداخت کرده اند ولی به دلیل شرایط کرونایی، فروش و صادرات کالا نداشته یا به شدت با کاهش فروش و صادرات مواجه بوده اند.
او گفت: پیشنهاد ما این است که بانک مرکزی و سازمان امور مالیاتی با اخذ مجوز از نهادهای ذیربط دست کم ۵۰ درصد از مالیات بر ارزش افزوده صادرکنندگان در سال ۹۸ را به طور علی الحساب مسترد کنند و بعد با ارائه گزارش های بانک مرکزی در خصوص بازگشت ارز حاصل از صادرات، این مبالغ را با آنها تسویه کنند.
منبع: مهر 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :