آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 268477
تاریخ انتشار : 2 اردیبهشت 1399 11:41
تعداد بازدید : 3131

به ازای هر شاغل ۱۲ میلیون تومان تسهیلات پرداخت می شود

معاون حقوقی، مجلس و استان های وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) اعلام کرد که برای حمایت از بنگاه های آسیب دیده از کرونا، به هر بنگاه فعال به ازای هر نفر شاغل ۱۲ میلیون تومان تسهیلات اعطا می شود و پیش بینی شده ۵۰ یا ۷۰ درصد از این مبلغ، بسته به وضعیت بنگاه به شاغلان پرداخت شود و بقیه آن صرف سرمایه در گردش واحد شود.
undefined

فناوران- افشار فتح الهی گفت: برنامه ریزی دولت پرداخت ۵۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات جهت حفظ اشتغال موجود بنگاه ها و تامین سرمایه در گردش مورد نیازشان است که پیش بینی می شود کسب و کارهایی در حوزهای گردشگری، تولیدکنندگان، صنوف، باشگاه های ورزشی و مراکز فرهنگی و هنری به تشخیص دستگاه های مربوطشان مشمول این تسهیلات شوند.
او افزود: همچنین آیین نامه ای برای پرداخت این تسهیلات پیش بینی شده که در اولین فرصت بعد از این که به تصویب ستاد مدیریت کرونا برسد جزئیات آن منتشر خواهد شد.
فتح الهی درباره آسیب بسیاری از کسب و کارها در پی شیوع ویروس کرونا گفت: اولویت پرداخت این تسهیلات بنگاه های کوچک و کسب و کارهایی است که تعداد شاغلان آنها خیلی زیاد نیست. بنابراین ممکن است حجم این بنگاه ها زیاد باشد ولی تعداد شاغلان پایین است؛ چراکه مبنای ما حمایت از میزان شاغلان است. بنابراین ممکن است تعداد واحدها زیاد باشد اما ارقام پایین خواهد بود.
به گفته معاون حقوقی، مجلس و استان های وزارت صنعت، معدن و تجارت شرایط کلی پرداخت تسهیلات یاد شده این است که واحد در سال ۹۸ فعال بوده باشد، بعد از شیوع ویروس کرونا یعنی از اول اسفند سال گذشته تعدیل نیرو نکرده باشد و در سال جاری هم بتواند با شاغلان اش قرارداد همکاری ببندد.
وی با بیان این که پیشنهاد نهایی کارگروه تشکیل شده که باید به تصویب ستاد مدیریت کرونا برسد، پرداخت ۱۲ میلیون تومان به ازای هر شاغل است، تصریح کرد: پیش بینی شده ۵۰ یا ۷۰ درصد از این مبلغ، بسته به وضعیت بنگاه به شاغلان پرداخت شود و بقیه آن صرف سرمایه در گردش واحد شود.
منبع: ایسنا


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :