آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 268569
تاریخ انتشار : 6 اردیبهشت 1399 16:15
تعداد بازدید : 3111

کلاهبرداری با پوشش کسب وکار اینترنتی

در اقدامی جدید سوءاستفاده از روزهای قرنطینه، کلاهبرداران، افراد را به انجام کسب وکارهایی که قابلیت انجام در منازل را دارند، تشویق می کنند و با اطلاعات نادرستی از حجم و زمان کار فریب می دهند و از آنها برای اقلامی که مورد استفاده نیست، هزینه هایی را دریافت می کنند.
undefined

فناوران- گاهی شاهد افزایش فعالیت اپلیکیشن های مختلف درزمینه تست و شناسایی کرونا، خوداظهاری و پاسخ گویی به سوالات مربوط به کرونا، تب سنج و دیگر اپلیکیشن های مربوط به این ویروس هستیم که فاقد کارایی لازم بوده و گاهی اوقات به دنبال سرقت اطلاعات کاربران نیز  هستند که هدایت به لینک و درگاه های بانکی جعلی و سرقت اطلاعات هویتی و کاری از مهم ترین اهداف اپلیکیشن های جعلی طراحی شده است.
در موردی دیگر از کلاهبرداری، افرادی هستند که از تمایل افراد به ماندن در خانه سوءاستفاده می کنند. در حالی که که اکثر مردم در قرنطینه خانگی هستند یا حتی الامکان سعی می کنند برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا از خانه خارج نشوند بعضی از کاربرها، دوست دارند که از طریق اینترنت کاری پیدا کنند یا کاری باشد که در منزل بتوانند انجام بدهند و از این کار درآمدی داشته باشند، اما در این بین متاسفانه افرادی هستند که از این شرایط و موقعیت سوءاستفاده می کنند. در این راستا علی اصغر زارعی کارشناس فناوری اطلاعات گفت: بعضی از کاربران تلگرامی یا صفحه های اینستاگرامی تبلیغ می کنند اگر دنبال کاری در داخل منزل هستید ما می توانیم کاری برای شما پیدا کنیم، کارهایی که در منزل انجام دهید و به صاحب کار تحویل دهید؛ کارهایی مثل بسته بندی، شمع سازی، چرم دوزی، ساخت بدلیجات، پاکت، جعبه و کارهای شبیه این ها به شما معرفی می کنند  و از شما می خواهند براساس مهارت و علاقه ای که دارید یکی از این کارها را انجام دهید.
این کارشناس ادامه داد: سیستم های اطلاعاتی بعد از انتخاب لوازم مورد نیاز کار، از شما می خواهند که پیش از فرستادن آن لوازم، پول را باید به حسابشان واریز کنید و اما در این فاصله مشتریان را با اطلاعات نادرستی از حجم کار، زمان کار و قوانین متناقض دیگر فریب می دهند.
وی با بیان اینکه آنها در ابتدا ادعا می کنند که کار ساختن این شمع یا جعبه ها فقط چند دقیقه طول می کشد، افزود: اما در حقیقت بعد از اینکه فیلم آموزشی را برایتان ارسال کردند ملاحظه می کنید این کار در کمال تعجب ساعت ها زمان می برد و اگر بخواهید کار را ادامه دهید نمی توانید آن تعداد را در زمانی که توافق کردید تحویل بدهید؛ در نتیجه تنها راهی که برایتان باقی می ماند انصراف از این کار است اما هزینه ای که برای خرید این وسایل با هم توافق کردید را به شما برنمی گردانند.
منبع: ایسنا 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :