آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 268583
تاریخ انتشار : 7 اردیبهشت 1399 11:21
تعداد بازدید : 3092

تعداد شتابدهنده های کشور از ۵۰ عبور کرد

رئیس مرکز شتابدهی و نوآوری گفت: تعداد شتابدهنده های دارای تاییدیه در سال قبل به ۵۵ واحد افزایش یافت. پیش بینی می شود این تعداد در سال جاری رشد تصاعدی داشته باشد.
undefined

فناوران - مهدی عظیمیان با اشاره به رشد کمی و کیفی تعداد شتابدهنده ها، در بازه زمانی ۱۲ ماهه اخیر اظهار کرد: توسعه کمی و کیفی شتابدهنده ها پیش نیازی اساسی در مسیر افزایش کمی و پویایی استارت آپها و کسب و پارهای جدید است. بر این اساس این مرکز سعی دارد تا موانع رشد شتابدهنده ها مرتفع شود.
رئیس مرکزشتابدهی نوآوری افزود: تعداد شتابدهنده های دارای تاییدیه در سال ۱۳۹۸ به ۵۵ واحد افزایش یافت و امیدوار هستیم این رقم در سال جاری با رشد بیشتری همراه باشد.
رئیس مرکز شتاب دهی نوآوری به بسته حمایتی تدوین شده جهت حمایت از فعالیت این مرکز، اشاره کرد و اظهارکرد: این حمایت ها از طریق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بصورت تسهیلات یا حمایت های بلاعوض است،  بسته حمایت مالی در دو بخش تعریف شده است،  یک سرفصل حمایت مالی شامل تسهیلاتی می شود که در قالب تامین هزینه رهن فضای کاری و به صورت قرض الحسنه به آنها پرداخت می شود.
عظیمیان گفت: همچنین به ازای استارت آپهای موفق خروجی از شتابدهنده، مبالغ بلاعوضی نیز به شتاب دهنده های عضو مرکز تخصیص می یابد که مبلغ مذکور حداکثر برای ۲۰ استارت اپ موفق خروجی پرداخت می شود.
منبع: معاونت علمی


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :