آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 268596
تاریخ انتشار : 7 اردیبهشت 1399 12:30
تعداد بازدید : 4756

تلاش برای استفاده مردم از ساختمان قدیمی شرکت مخابرات

شهردار منطقه ۱۲ گفت: مسئولان مربوطه در شرکت مخابرات درصدد حل و فصل برخی از موانع اجرایی هستند تا بتوان از آن ساختمان و سایر ساختمان های سطح منطقه استفاده های فرهنگی و علمی بهترین برای شهروندان صورت گیرد.
undefined

فناوران- سعادتی درباره پروژه های شاخص منطقه 12 در سال جاری، اظهار کرد: در حوزه فنی و عمرانی ساماندهی میدان محمدیه، میدان امام خمینی(ره) و خیابان لاله زار جزو مهمترین پروژه های منطقه محسوب می شوند.
وی افزود: در حوزه حمل و نقل و ترافیک نیز تغییر مدهای حمل و نقل و شیوه عبور و مرور در میدان امام خمینی(ره)، محدوده بازار و خیابان خیام به صورت جدی مورد توجه است. در بخش شمالی میدان امام خمینی(ره) عملا حضور خودروها محدود شده و هم و غم جدی درباره ساماندهی چرخ دستی ها در بازار تهران و ایجاد مسیر دوچرخه در خیابان امام خمینی(ره) جزو برنامه های منطقه است.
شهردار منطقه 12 با بیان اینکه تکمیل بخش هایی که مترو در دستور کار دارد نیز جزو مهمترین موضوعات حوزه حمل و نقل عمومی است که در سال جاری دنبال خواهد شد، گفت: استفاده بیشتر از دوچرخه و توسعه پیاده راه ها و همچنین کاهش بخش های سواره و ماشین رو از دیگر برنامه های مدنظر منطقه 12 است. این پروژه ها دارای ملاحظات اجتماعی است و مصوبات پلیس راهنمایی و رانندگی را نیز خواهد داشت.
سعادتی افزود: تکمیل بوستان زندگی در محله هرندی و سایر بوستان ها از طریق تملک املاک جدید برای افزایش مساحت آنها نیز جزو پروژه های امور شهری ما محسوب می شود. علاوه بر این تدوین سازوکارهای مشارکتی با مردم برای ساختمان های ارزشمند نیز در دستور کارمان قرار است.
وی درباره ساختمان مخابرات در میدان امام خمینی(ره) نیز گفت: پیشنهاداتی به وزارت ارتباطات از سوی شهرداری تهران و مراجع کارشناسی فنی داده شده تا کارکرد این ساختمان بعد از ساعت اداری به وضعیت عمومی و جذابی برای شهروندان تبدیل شود و انگیزه و امکانی برای مراجعه مردم به آن به وجود بیاید؛ این امر می تواند به افزایش امنیت و سرزندگی محیطی بعد از ساعت اداری در این محدوده کمک کند.
شهردار منطقه 12 اضافه کرد: مسئولان مربوطه در شرکت مخابرات درصدد حل و فصل برخی از موانع اجرایی کار هستند که برخی از آنها مربوط به موضوعات امنیتی است. تاجایی که اطلاع دارم در حال انجام برنامه ریزی هایی هستند که بتوان از آن ساختمان و سایر ساختمان های سطح منطقه استفاده های فرهنگی و علمی بهترین برای شهروندان صورت گیرد. در واقع استقرار شرکت های دانش بنیان و معرفی فرصت های آی تی و همچنین جذب جامعه نخبه به این محدوده در دستور کارشان قرار دارد و قصد دارند این ساختمان ها بتواند یک کارکرد شهری و مردمی پیدا کند.
منبع: تسنیم 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :