آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 268632
تاریخ انتشار : 8 اردیبهشت 1399 11:15
تعداد بازدید : 4814

همراه اول و ایرانسل به کارزار «ایران همدل» پیوستند

«ایران همدل» پویشی است که طی روزهای گذشته و به دنبال سخنان رهبر انقلاب مبنی بر به راه افتادن رزمایشی گسترده برای مواسات و همدلی با نیازمندان مطرح شد. به دنبال تأکیدات حضرت آیت الله خامنه ای بر کمک مومنانه به فقرا، حساب توییتری پایگاه اطلاع رسانی رهبر انقلاب با انتشار پیامی از کارزار «ایران همدل» رونمایی کرد و علاوه بر افراد مشهور، شرکت های متعددی نیز به این کارزار پیوسته اند.
undefined

آی تی من- «ایران همدل» عنوان کارزاری است که همزمان با ماه مبارک رمضان 1441 هجری قمری، در شبکه های اجتماعی آغاز شده و در قالب این حرکت، تلاش می شود تا با توجه به شرایط کرونایی موجود، همدلی و کمک به همنوع ترویج شود.
محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات روز جمعه گذشته در پاسخ به دعوت علیرضا بیرانوند، دروازه بان تیم ملی فوتبال ایران، به کارزار «ایران همدل» و از شرکت های فناوری اطلاعات و ارتباطات و اکوسیستم استارتاپی نیز برای پیوستن به این کارزار دعوت کرد.
آذری جهرمی در یک پست اینستاگرامی، تصویری از خود با لباس جمعیت هلال احمر را منتشر کرده و نوشته بود: «به همراه معاونینم تصمیم گرفتیم به مدت ۵ماه، یک چهارم حقوق ماهانه رو کنار بگذاریم برای داشتن سهم کوچیکی تو این همدلی. از همه همکاران وزارتخونه هم با ارسال یک نامه دعوت کردم تا اون ها هم هر درصدی که می تونند رو کنار بگذارند تا مبلغ جمع شده رو به وسیله سازمان های مردم نهاد، برای بچه های محروم جنوب کرمان تبلت بخریم که از آموزش جا نمونند. منم باید از چند نفر دعوت کنم تا این زنجیره ی هم دلی قطع نشه؛ اما این بار می خوام سنت شکنی کنم و از سلول های اقتصاد دیجیتال کشور دعوت کنم به این حرکت بپیوندند...»
در پاسخ به دعوت وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از «سلول های اقتصاد دیجیتال کشور» برای پیوست به کارزار «ایران همدل»، ایرانسل نیز با معرفی کد #1441* به این حرکت مردمی پیوست.
مشترکان ایرانسل می توانند با شماره گیری کد دستوری #1441*، مبلغ موردنظر خود را برای شرکت در این کارزار مشخص کنند. ایرانسل، به همان میزان به مبلغ فوق اضافه و با مشارکت سازمان های مردم نهاد، به محرومان استان خوزستان کمک می کند.
پیش از این نیز ایرانسل با موافقت مدیرعامل خود، بیژن عباسی آرند، برای تسهیل زندگی و آگاه سازی مشترکان درباره ویروس همه گیر شده کرونا، اقداماتی برای آموزش آنلاین، ارایه 100 گیگابایت اینترنت ثابت رایگان، بیش از 12 میلیارد ریال کمک نقدی به مراکز درمانی و نهادهای مرتبط با پیشگیری و درمان کرونا در استان های مختلف، دورکاری حداکثری کارکنان، بسترسازی برای ایجاد جلسات برخی نهادها، سازمان ها و کسب و کارها (از جمله مجلس شورای اسلامی، قوه قضائیه و وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی)، رایگان کردن محتواهای ارایه شده در تلویزیون اینترنتی لنز، ارایه مکالمه رایگان به مدافعان سلامت، افزایش درگاه های پرداخت در اپلیکیشن ایرانسل من، تغییر اعلان های اطلاع رسان تماس های شبکه، ارایه ۲۰ گیگابایت اینترنت هدیه به معلمان دلسوز، و تغییر موقت نام شبکه را به نتیجه رسانده است.
از سوی دیگر، همراه اول نیز اعلام کرد که  ضمن حمایت های یکپارچه در دوره شیوع کرونا، اکنون حامی «ایران همدل» شده است.
 شرکت ارتباطات سیار ایران اعلام کرد: هم زمان با اجرا و طراحی کارزار «#ایران_همدل» که قرار است با فرارسیدن ماه مبارک رمضان به گره گشایی و یاری رسانی به همنوعان بپردازد، همراه اول نیز به توصیه رهبر معظم انقلاب و همسو و همراه با همه مردم مهربان ایران، به این کارزار پیوست. در این راستا شرکت ارتباطات سیار ایران در نظر دارد هر مبلغی که مشترکان از طریق سامانه «ستاره ۱۰ ستاره ۱۴۴۱ مربع» کمک کنند، به میزان دو برابر آن به محرومان و نیازمندان کمک و در این کار خیر شرکت کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :