آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 268658
تاریخ انتشار : 9 اردیبهشت 1399 11:58
تعداد بازدید : 3122

دبیر ستاد توسعه فناوری‌های حوزه اقتصاد دیجیتال معاونت علمی اعلام کرد:

پیگیری اتصال استارت آپ ها به پایگاه های داده دولتی

دبیر ستاد توسعه فناوری های حوزه اقتصاد دیجیتال معاونت علمی گفت: در حال رایزنی هستیم تا استفاده از پایگاه های داده دولتی برای ارایه ۷۰ خدمت آنلاین استارت آپی در دسترس این کسب وکارها قرار گیرد.
undefined

فناوران- مهدی محمدی در خصوص برنامه ستاد توسعه فناوری های حوزه اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی مبنی بر حمایت از کسب و کارهای نوپای فناوری اطلاعات در جهت ارایه خدمات آنلاین اظهار داشت: برنامه مشترکی با شورای اجرایی فناوری اطلاعات پیش می بریم به این معنی که دسترسی کسب وکارهای خصوصی و استارت آپ ها به زیرساخت ها و پایگاه های داده دولتی و ملی از طریق API فراهم شود.
وی ادامه داد: این اقدام در راستای توسعه اقتصاد دیجیتال صورت می گیرد و قصدمان بر این است که فهرستی از خدمات دولتی مورد نیاز کسب وکارهای خصوصی را تهیه و در اختیار آن ها قرار دهیم. به این معنی که استارت آپ ها می توانند در صورت نیاز، به داده های خدمات دولت الکترونیک دسترسی داشته باشند.
ارایه خدمات جدید آنلاین به استارت آپ ها
محمدی گفت: بر مبنای فراخوانی که منتشر کرده ایم از استارت آپ ها خواستیم تا نیازهای خود را برای دسترسی به پایگاه داده خدمات دولت الکترونیکی دستگاه ها اعلام کنند تا بتوانیم زمینه ارایه خدمات جدید را به صورت آنلاین برای این کسب وکارها فراهم کنیم.
وی با بیان اینکه تاکنون یک سری نیازمندی ها از سوی استارت آپ ها به ما اعلام شده است، اضافه کرد: تا هفته گذشته بیش از ۴۰ شرکت و استارت آپ نیازمندی های خود به API دستگاه های دولتی را اعلام کردند.
 درخواست دسترسی به ۷۰ سرویس
محمدی گفت: در این راستا با همکاری شورای اجرایی فناوری اطلاعات در حال شناسایی و بررسی درخواست های مذکور هستیم؛ جمع سرویس هایی که از سوی این شرکت ها درخواست شده به حدود ۷۰ سرویس می رسد.
منب: مهر


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :