آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 268680
تاریخ انتشار : 9 اردیبهشت 1399 12:43
تعداد بازدید : 3069

تمدید مهلت تسلیم اظهارنامه های مالیاتی اصناف تا پایان تیرماه

اتاق اصناف ایران اعلام کرد که شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا با تمدید مهلت تسلیم اظهارنامه مالیات عملکرد ۹۸ مشاغل موافقت کرده است.
undefined

فناوران- با این مصوبه، فعالان صنفی برای تسلیم اظهارنامه های مالیاتی عملکرد مشاغل سال ۱۳۹۸ تا پایان تیرماه سال جاری (۱۳۹۹) فرصت دارند.
پیش تر هم نماینده وزیر صنعت، معدن و تجارت (صمت) در اتاق اصناف ایران از تمدید مهلت تسلیم اظهارنامه های مالیات ارزش افزوده متعلق به دوره زمستان ۱۳۹۸ تا تاریخ ۳۱ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ خبر داده بود. همچنین هفته گذشته معاون حقوقی، مجلس و استان های وزارت صمت اعلام کرد که برای حمایت از بنگاه های آسیب دیده از کرونا، به هر بنگاه فعال به ازای هر نفر شاغل ۱۲ میلیون تومان تسهیلات اعطا می شود و پیش بینی شده ۵۰ یا ۷۰ درصد از این مبلغ، بسته به وضعیت بنگاه به شاغلین پرداخت شود و بقیه آن صرف سرمایه در گردش واحد شود. شیوع ویروس کرونا و کم شدن رفت وآمدها برای پیشگیری در ماه پایانی سال که عمدتا روزهای پررونقی برای کسب وکارهای خرد و کارگران فصلی است، باعث شده فعالان تجاری، اصناف مختلف و کارگران دچار آسیب های جدی شوند؛ به طوری که براساس گزارش دفتر امور اقتصادی و سیاست های تجاری وزارت صمت در روزهای پایانی سال گذشته بخش های مختلف اقتصادی بین ۳۵ تا ۱۰۰ درصد کاهش تقاضا داشتند و بیشترین آسیب هم مربوط به خدمات گردشگری و باشگاه های ورزشی بوده که تقاضای آن ها در اسفند ماه به صفر رسیده بود. همچنین فعالیت اصناف غیرضروری از ۸ تا ۳۰ فروردین در تهران و تا ۲۳ فروردین در سایر استان ها برای کنترل شیوع ویروس کرونا ممنوع بود که این مساله منجر به تشدید خسارات واحدهای صنفی شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :