آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 268736
تاریخ انتشار : 13 اردیبهشت 1399 10:57
تعداد بازدید : 4246

اگر کسب وکارتان از کرونا آسیب دیده، از این خدمت استفاده کنید

اتاق تهران برای قراردادهای بین المللی گواهی فورس ماژور صادر می کند

فعالان اقتصادی که در قراردادهای خود با طرف خارجی، بند فورس ماژور را در قرارداد درج کرده و اکنون به دلیل شرایط بحران کرونا قادر به ایفای تعهدات خود نیستند، می توانند با کمک معاونت امور بین الملل اتاق تهران، این بند قرارداد خود را فعال کنند.
undefined

فناوران-  آن دسته از اعضای اتاق که در قراردادهای تجاری بین المللی خود با همتایان خارجی، بند مربوط به وضعیت فورس ماژور را درج کرده و اکنون به دلیل مشکلات ناشی از شیوع ویروس کرونا قادر به ایفای باقی مانده تعهدات خود نیستند، می توانند با مراجعه به معاونت بین الملل اتاق تهران، به منظور پذیرش عدم ایفای بخش باقی مانده از تعهدات خود در قالب شروط فورس ماژور درخواست دریافت گواهی فورس ماژور کنند.
اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران اعلام کرده: شیوع ویروس کرونا تاثیرات منفی مشهودی بر روابط اقتصادی و کسب وکارها در کلیه کشورهای جهان گذاشـته و اقتصاد ایران نیز از این قاعده مستثنی نیست. بر همین اساس، ضرورت داشت اتاق بازرگانی تهران با اتخاذ تدابیری و ارائه تسهیلات به مشاغل و فعالیت های آسیب دیده، بخشی از خسارت های متحمل شده را جبران و تا حد توان از بروز زیان های آتی جلوگیری کند.  بدین ترتیب بر اساس نتایـج مذاکرات به عمل آمده در خلال جلسه دوره ای شورای گواهی مبـدا اتـاق بازرگانی بین المللی از طریق ویـدئوکنفرانس در هفته گذشـته، صدور گواهی فورس ماژور برای اعضای اتاق به عنوان خدمت جدید ممکن شد. بدین منظور، چنانچه اعضای اتاق به دلیل شـرایط ناشـی از شـیوع ویروس کرونا، قادر به انجام تعهدات در قبال قرارداد منعقده با همتایان خارجی و به تبع آن کسب انتفاع از نتایج آن نباشند و در صورتی که بند مربوط به وضعیت فورس ماژور را در متن قرارداد درج کرده باشند، می توانند با مراجعه به معاونت امور بین الملل اتاق تهران، به منظور پذیرش عدم ایفای بخش باقی مانده از تعهدات شان در قالب شروط فورس ماژور درخواست دریافت گواهی فورس ماژور کنند.
گفتنی است که بند فورس ماژور در قراردادها که دربرگیرنده وقایع غیرقابل پیش بینی و خارج از کنترل طرفین قرارداد است، با مقصود و هدف مصالحه گری میان طرفین درج می شود.
منبع: اتاق تهران


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :