آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 268742
تاریخ انتشار : 13 اردیبهشت 1399 12:47
تعداد بازدید : 3128

برنامه ریزی برای تشکیل کنسرسیوم مشترک صندوق های دولتی برای حمایت از صنایع پیشرفته

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل صندوق حمایت از صنایع پیشرفته گفت: در سال گذشته رایزنی ها و مذاکرات خوبی با مدیران صندوق های دولتی برای راه اندازی سامانه ای جامع در قالب تشکیل یک کنسرسیوم مشترک برای ساماندهی و تسهیل در ارائه خدمات داشتیم و امسال تلاش می کنیم تا گام های لازم را برای عملیاتی شدن این کنسرسیوم برداریم .
undefined

فناوران- رضا نقی پور اصل افزود: اصل لازم برای ارتقای سطح اقتصاد دانش بنیان کشور، هدفمندسازی حمایت ها ، هم افزایی و هماهنگی بین بخشی و بین دستگاهی در این زمینه است؛ تقویت اقتصاد دانش بنیان در کشور ضامن ارتقای اقتدار ملی است و برای رسیدن به این مهم باید حمایت ها از صنایع پیشرفته به ویژه صنایع دانش بنیان به صورت کاملاً هدفمند دنبال شود.
وی اضافه کرد: برای هدفمند شدن حمایت ها باید نیاز های کشور در اقتصاد دانش بنیان و همچنین نقاط ضعف و قوت به طور دقیق احصا و این صنایع مطابق با نیازهای موجود و در راستای نیل به خودکفایی مورد حمایت واقع شده و هدایت شوند.
مدیرعامل شرکت مادرتخصصی صندوق حمایت از صنایع پیشرفته به پرهیز از موازی کاری در حمایت صنایع پیشرفته اشاره کرد و گفت؛ تعدد دستگاه های متولی برای حمایت از صنایع پیشرفته در کشور نشان از اهتمام جدی نظام جمهوری اسلامی برای تقویت این حوزه از صنعت و استفاده از ظرفیت نخبگان علمی کشور دارد و برای سهولت در کمک به رشد در این حوزه باید از موازی کاری ها پرهیز شود تا خدمات حمایتی با سهولت و در سریع ترین زمان ممکن در اختیار متقاضیان قرار گیرد.
وی در ادامه به ظرفیت علمی کشور برای رشد و شکوفایی در صنایع دانش بنیان و هایتک اشاره کرد و گفت: خوشبختانه دانشگاههای کشور ظرفیت بالایی برای نخبه پروری و تولید دانش دارند و حمایت از صنایع دانش بنیان در واقع ایجاد پلی برای ارتباط بین صنعت و دانشگاه است که از مهمترین دستاوردهای آن می توان به خودکفایی در صنایع هایتک ،تقویت صادرات غیرنفتی و کاهش هزینه ایجاد اشتغال در کشور اشاره کرد. وی از حمایت های وزیر صمت از صنایع دانش بنیان تشکر کرد افزود: یکی از اصلی ترین برنامه های وزارت صنعت، معدن و تجارت برای تحقق جهش تولید و همچنین نهضت ساخت داخل حمایت از شرکت های دانش بنیان است که وزیر صمت نیز بارها بر تقویت این حوزه تاکید کرده است.
منبع: شاتا


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :