آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 268774
تاریخ انتشار : 14 اردیبهشت 1399 14:22
تعداد بازدید : 4843

کرونا صنعت موبایل دنیا را با بحران مواجه کرد

آمار و گزارش های جدید نشان می دهد که میزان فروش و عرضه گوشی های هوشمند در بازارهای جهانی در نخستین فصل از سال جاری میلادی تحت تاثیر شیوع گسترده ویروس کرونا با کاهش ۱۳ درصدی روبه رو شده است.
undefined

آی تی من- کارشناسان و تحلیلگران فعال در موسسه تحقیقاتی کانتر پوینت  به تازگی با انتشار آمار و گزارش های جدید اعلام کرده اند که میزان فروش و عرضه در بازارهای جهانی موبایل در سه ماهه نخست سال جاری میلادی تحت تاثیر شروع گسترده ویروس کرونا و افت شدید تقاضا، ۱۳ درصد کاهش یافته است و مجموع کل میزان فروش موبایل در بازارهای جهانی نتوانست از مرز ۳۰۰ میلیون دستگاه در این بازه زمانی عبور کند.
بر اساس آمارهای منتشره از سوی این کارشناسان، بیشتر شرکت های تولیدکننده موبایل همچون سامسونگ، هواوی و اپل که همواره در رتبه های برتر فهرست رده بندی بزرگترین سازندگان گوشی های هوشمند جای دارند، با کاهش و افت قابل توجهی در نخستین فصل سال ۲۰۲۰ میلادی مواجه شده اند.
البته در این میان دو شرکت شیائومی و ریل می بر خلاف سایر تولید کنندگان موبایل با کاهش میزان فروش و عرضه در این بازه زمانی مواجه نشده اند.
نمودارها به وضوح میزان فروش برترین شرکت های تولید کننده موبایل و سهم آنها در بازارهای جهانی را در نخستین فصل سال جاری میلادی نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان داده و مقایسه می کند.
بر این اساس سامسونگ با فروش ۵۹ میلیون دستگاه گوشی و اختصاص سهم ۲۰ درصدی در سه ماهه نخست سال ۲۰۲۰ همچنان در رتبه نخست این فهرست رده بندی جای گرفته است. این در حالیست که میزان فروش این شرکت کره ای در سه ماهه نخست سال ۲۰۱۹ میلادی ۷۲ میلیون دستگاه و سهم آن در بازارهای جهانی ۲۱ درصد بوده است.
هواوی نیز با فروش ۴۹ میلیون دستگاه در این بازه زمانی و اختصاص سهمیه ۱۷ درصدی در بازارهای جهانی در رتبه دوم او را گرفته است. این در حالی است که این شرکت چینی در همین بازه زمانی در سال گذشته توانسته بود ۵۹.۱ میلیون دستگاه در بازارهای جهانی به فروش برساند.
اپل نیز نخستین بار در سال جاری میلادی ۴۰ میلیون دستگاه موبایل فروخته و سهمی ۱۴ درصدی را از بازارهای جهانی به خود اختصاص داده است. این شرکت در همین بازه زمانی در سال قبل ۴۲ میلیون دستگاه گوشی روانی بازارهای جهانی کرده بود.
در این میان شیائومی که در رتبه چهارم این فهرست در رده بندی قرار گرفته توانسته میزان فروش خود در سه ماهه نخست سال جاری میلادی را به ۲۹.۷ میلیون دستگاه و سهم خود را نیز به ۱۰ درصد افزایش دهد.
در ادامه این گزارش همچنین کارشناسان و تحلیلگران این موسسه تحقیقاتی برآورد و اعلام کردند که تاثیر و تبعات منفی ناشی از شیوع گسترده و ویروس کرونا بر بازارهای جهانی فروش موبایل در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰ میلادی بسیار بیشتر و گسترده تر از سه ماهه نخست سال خواهد بود و شرکت های تولید کننده موبایل باید تلاش بیشتری برای فروش در بازارهای جهانی کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :