آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 268784
تاریخ انتشار : 15 اردیبهشت 1399 11:0
تعداد بازدید : 3118

نخستین مسابقه تولید محصولات ابری آنلاین برگزار می شود

مسابقه ابربازی که برای تولید محصولات حوزه ابری است، با توجه به وضعیت کنونی، به جای برگزاری حضوری، به شکل آنلاین برگزار خواهد شد. دریافت جوایز نقدی و سرمایه گذاری روی تیم های برگزیده، حمایت های مالی و عرضه ی محصول به بازار از نتایج این مسابقه خواهد بود.
undefined

فناوران- یزدان یزدی زاده معمار اکوسیستم ابری آروان، درباره این مسابقه می گوید: ابربازی رویدادی مسابقه محور با هدف تولید و توسعه ی محصولات ابریاست که در آن با تشکیل تیم های کاری از بین داوطلبان برگزیده، با کمک دوره های آموزشی وراهنماییمشاوران اکوسیستم فناوری کشور، قرار است براساس MVP خواسته شده و با در اختیار داشتن زیرساخت ابر آروان، هم چنین بهره مندی از تسهیلات فنی شرکای اجرایی مسابقه،محصولات متنوع ابریتولید شوند. این محصولات بیش تر به شکل SaaS و BPaaS خواهند بود.»
شرکت کنندگان در مسابقه ی ابربازی متخصصان حوزه های برنامه نویسی، مارکتنیگ، طراحی و توسعه ی کسب وکار هستند.
به گفته معمار اکوسیستم ابری آروان روند برگزاری این مسابقه آنلاین به قرار زیر است:
 ارزیابی ثبت نام کنندگان با شرکت در چالش آنلاین؛  متخصصان کسب وکاری در تاریخ ۱۹ اردیبهشت و متخصصان فنی، در تاریخ ۲۶ اردیبهشت در قالب یک چالش آنلاین ارزیابی خواهند شد. 
 تیم سازی و انتخاب ایده؛ با توجه به نتیجه ی چالش، متخصصان برگزیده از تاریخ ۶ تا ۱۳ خرداد وارد پلتفرم آنلاین تیم سازی خواهند شد و با انتخاب ایده ی مورد علاقه شان اعضای تیم شان را انتخاب خواهند کرد. 
 تولید MVP تیم های تشکیل شده، به مدت سه ماه از تاریخ ۱۵ خرداد تا ۲۰ شهریور فرصت دارند با در اختیار داشتن منابع زیرساختی از ابر آروان و پادیوم، در کنار آموزش ها و راهنمایی مشاوران، روی ایده ی مورد نظرشان کار کنند. در پایان این بخش، خروجی ایده ی هر تیم، با توجه به ویژگی های MVP هر محصول ارایه خواهد شد. 
 ارزیابی پروژه ها؛ ازتاریخ ۱۵ تا ۳۰ شهریور، تیم داوری، تمامی پروژه ها را مطابق شاخص های استاندارد و از پیش تعریف شده، بررسی خواهند کرد. 
 اعلام نتایج و اهدای جوایز؛ جوایز این مسابقه در تاریخ ۳ مهراهدا خواهد شد. سه تیم برتر این مسابقه در مجموع ۵۰۰ میلیون تومان جایزه نقدی و ۱۰ تیم برتر، از حمایت های مالی حامیان رویداد برخوردار می شوند. یزدی زاده به ابعاد و پیچیدگی برگزاری چنین مسابقه ای و اهمیت خروجی این مسابقه به تولید محصولات ابری کاربردی که جای آن ها در بازار ایران خالی است، پرداخت و از حامیان اجرایی این مسابقه نام برد:«مجموعه شناسا در نقش شتاب دهنده و سرمایه گذار روی تیم های منتخب حضور دارد، تیم های رهنما کالج، کویرا و تسکولو همراهان اجرایی ما در برگزاری این رویداد خواهند بود. هم چنین بانک پاسارگاد، فناپ و دانشگاه خاتم حامی مالی این مسابقه هستند.»
براساس اطلاعات ثبت نامی این رویداد، تاکنون بیش از هزار و پاتصد داوطلب برای شرکت در این مسابقه اعلام آمادگی کرده اند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :