آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 268799
تاریخ انتشار : 15 اردیبهشت 1399 12:38
تعداد بازدید : 4857

دورکاری صنعت موبایل را نجات می دهد؟

شرکت سامسونگ هشدار داده است که کووید-۱۹به فروش گوشی های هوشمند و گسترش فناوری 5G آسیب می زند اما انقلاب «کار کردن از خانه»، بازار را در امان نگه می دارد.
undefined

آی تی من- سامسونگ هشدار داده است که ماه های پیش رو به دلیل اختلال زنجیره عرضه جهانی برای بازار فناوری دردناک خواهد بود چرا که عالم گیری کووید-۱۹، تقاضا برای گوشی های هوشمند و سازگار شدن با فناوری 5G را مختل می کند.
اما این شرکت کره ای، همچنین اعلام کرده است که بحران کرونا، تغییرات اساسی در نحوه زندگی مردم ایجاد کرده است. حالا بسیاری از مردم در خانه هایشان قرنطینه شده اند و به همین دلیل، وابستگی دنیا به خدمات دیجیتالی، حداقل بازار گوشی های هوشمند را نجات خواهد داد.  
در شرایطی که غول های خودروسازی دنیا و شرکت های هواپیمایی همه با زیان های گسترده میلیارد دلاری مواجه شده اند، با وجود کاهش تقاضا و اختلال در عرضه شرکت های فناوری هنوز در مسیر سودآوری هستند.  
سامسونگ چند روز پیش اعلام کرد که در سه ماهه اول سال ۲۰۲۰، یعنی تا پایان ماه مارس، ۵.۳ میلیارد دلار سود عملیاتی کسب کرده است. این سود ۳.۵ درصد بیشتر از مدت مشابه سال گذشته است. گردش مالی آن نیز ۵.۶ درصد رشد کرده و به ۴۵.۴ میلیارد دلار رسیده است. سود خالص این شرکت نیز ۳.۲ درصد افزایش یافته و به ۴ میلیارد دلار رسیده است.  
با وجود اینکه سامسونگ سود خوبی کسب کرده، اما اوضاع بازار چنان آشفته است که نمی تواند برای سال پیش رو، پیش بینی داشته باشد. حتی در اضطراب این است که سودآوری سه ماه گذشته، کوتاه و موقت باشد.  
سی ان ان بیزینس می نویسد: سود پایین سه ماه گذشته سامسونگ، ممکن است که عمر کوتاهی داشته باشد. این شرکت هشدار داده است که همه گیری ویروس کرونا، بی ثباتی هایی را در بخش های بزرگتر این کسب وکار ایجاد کرده است. به دلیل نوسانات زیاد، سامسونگ نمی تواند یک پیش بینی کامل از وضعیت شرکت در سال پیش رو داشته باشد. 
سامسونگ، بزرگترین تولیدکننده گوشی هوشمند در جهان است که عرضه کننده کلیدی برای تراشه حافظه و صفحه نمایش دیگر تولیدکنندگان مانند اپل و هوآوی هم به حساب می آید. 
حالا «جونگمین لی»، معاون رئیس این شرکت اعلام کرده است: انتظار می رود که به دلیل کووید-۱۹ تقاضا برای گوشی هوشمند افت شدیدی داشته باشد. کوچک شدن بازار گوشی هوشمند و بسته بودن فروشگاه ها منجر به افت اجتناب ناپذیر در سه ماهه جاری
 خواهد شد. 
تجارت تراشه حافظه که برای سال ها منبع مهم سودآوری سامسونگ بوده است، حالا با رکود بازار گوشی های هوشمند آسیب خواهد داد. اما از آنجایی که مردم حالا از خانه کار می کنند، افزایش تقاضا برای سرویس های حافظه ابری و کامپیوترهای خانگی از این شرکت حفاظت خواهد کرد.
«بن سو»، معاون اجرایی سامسونگ در بخش سرمایه گذاری می گوید: در مسیر آینده، مردم زمان بیشتری را برای کار کردن و آموزش آنلاین می گذارنند. به دلیل همه گیری کووید-۱۹ دورکاری برای بسیاری از مردم به یک وضعیت عادی جدید تبدیل شده است. «اقتصاد ماندن در خانه» باعث می شود که مردم بیشتری آنلاین بازی کنند، آنلاین خرید کنند و آنلاین فیلم ببینند. ما فکر می کنیم که مصرف کنندگان در این وضعیت با یک سبک زندگی جدید دست وپنجه نرم می کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :